Kripto Para Piyasasında Rekor Çıkışlar Görülüyor! Bu Durum Yatırımcılar İçin Çok Tehlikeli!

Kripto
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022’deki kripto çöküşü, çeşitli varlıklar birkaç gün içinde değerlerinin yüzde 50’sini kaybettiği için dijital varlık endüstrisi tarihindeki en büyük ve en güçlü düşüşlerden biri haline geldi. En dikkate değer durum, birkaç gün içinde 880 dolara düşen ve 2017 ATH’nin altındaki değerlere ulaşan Ethereum oldu.

Piyasanın kapitalizasyonunda böylesine güçlü bir düşüş, artı dijital varlıkları olan veya açık pozisyonları olan şirketler tarafından alınan bir dizi tasfiye ve marj çağrısı, kurumsal yatırımcılar arasında korkuya neden oldu ve bu da sektörden yaklaşık 500 milyon dolarlık çıkışa neden olabilir.

Kripto
Kaynak: Coinshares

Coinshares’e göre, çıkışlar 17 Haziran’da ortaya çıktı, ancak kurumsal yatırımcılar ve şirketler arasında var olan raporlama gecikmesi nedeniyle ancak şimdi yansıtıldı. Ana sebep, daha önce de belirtildiği gibi, Bitcoin ve kripto piyasası çöküşüdür. Verilerin de belirttiği gibi, çıkışlar çoğunlukla Bitcoin’de oluştu ve bu da çoğu varlığın değer kaybetmesiyle sonuçlandı.

En büyük çıkış sağlayıcısı, aylık akış negatif 343 milyon dolar olan 490 milyon dolarlık WTD çıkışı sağlayan Purpose Bitcoin ETF’dir. Girişleri gören tek varlık ise, yatırımcıları “Bitcoin short işlem” yapmalarına olanak sağlayan ve azalan bir varlıktan kar elde etmeyi sunan ‘Short Bitcoin’ işlemleridir.

Çıkışların bölgesel kaynağına gelince, Kanada borsaları, 17 Haziran’da üzerlerinde büyük para çekme faaliyeti gördüğümüz için en büyük negatif hacim sağlayıcıları olarak karşımıza çıkıyor.

Ancak, piyasa zaten toparlanma sürecinde olduğu için bir sonraki raporda bu kadar büyük çıkışlar görmemeliyiz ve kurumsal adreslerde nötr veya pozitif dinamikler beklemeliyiz. Bu durum gerçekleşirse sektörde bir geri dönüş gözlemleyebiliriz.

Bu yazının yazıldığı zaman diliminde, Bitcoin 20.735 dolar seviyelerinde el değiştiriyor ve Ethereum ise 1.187 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Kripto Para Piyasasında Rekor Çıkışlar Görülüyor! Bu Durum Yatırımcılar İçin Çok Tehlikeli!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.