Kripto Para Yasak Olan Ülkeler
Kripto Para Yasak Olan Ülkeler

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. ARAŞTIRMA
  3. Kripto Para Yasak Olan Ülkeler

Kripto Para Yasak Olan Ülkeler

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu içeriğimizde Kripto Para Yasak Olan Ülkeleri ve yasaklama yolu ile kripto para piyasasının önüne geçmeyi hedefleyen ülkeleri sıraladık…

Ancak bilinmesi gereken en önemli şeylerden birisi de kripto paranın yasaklanmasına rağmen hala çok ilgi görmesidir. Her ne kadar ülkeler kripto para kullanımını yasaklasalar bile yatırımcılar sanal para alım satımını bazı yöntemler ile devam ettirmektedir.

Afganistan

Afganistan sınırları içerisinde yaşayan kişilerin Bitcoin (BTC) sahibi olması kesinlikle yasaktır. Ülkede herhangi bir kripto borsası yer almaz ve yurtdışında bulunan borsalara giriş de yasal değildir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Kripto Para Yasak Olan Ülkeler
Kripto Para Yasak Olan Ülkeler

Pakistan

Kripto paranın yasak olduğu ülkeler arasında Pakistan da yer almaktadır. Kripto paranın revaçta olmaya başladığı 2018 yılının Nisan ayından itibaren kripto para alım satımının yasak olduğu duyurulmuştur. Ülkenin merkez bankası, kesinlikle kripto para almanın yasal olmadığını ve işlem sağlayan bankaların da sorumlu tutulacağını açıklamıştır.

Nepal

2018 yılının Nisan ayından itibaren Nepal de kripto para kullanımını yasaklamıştır. Ülke içerisinde herhangi bir kripto para birimi kesinlikle alınıp satılamamaktadır.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Cezayir

Cezayir 2017 yılında kripto para kullanımını yasaklayan bir ülkedir. Kripto para kullanımının yasaklanması hakkında bir yasa dahi bulunmaktadır. Ülke içerisinde herhangi bir coini almak, satmak ve hatta kullanmak yasal değildir. Hatta yurtdışından herhangi bir coine sahip olmak da ülkede yasaktır.

Bolivya

Kripto paranın yasaklandığı ilk ülkelerden birisi de Bolivya’dır. Bolivya kripto paranın yasa dışı kullanım için bir tehlike olduğu kararına varmıştır. Bu nedenle ülkede kripto para kullanmak kesinlikle yasaktır.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bangladeş

Bangladeş sınırları içerisinde kripto para kullanmak büyük bir suç olarak yer alır. Bu nedenle herhangi bir şekilde kripto para alan, satan ya da bu paralarla işlem yapan kişiler hapis cezasına maruz kalırlar.

Mısır

Kripto para ile yapılan bütün işlemler haram olarak nitelendirildiği için Mısır’da alım ve satımlar yasaktır. Dini olarak çıkan yasa ile birlikte kripto para kullanan kişiler cezalandırılmaktadır.

Kripto Para Yasak Olan Ülkeler
Yorum Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!