Kripto Paraların Hepsi Aynı Engellerle Karşı Karşıya! Ünlü Analist Açıkladı!

Kripto Para
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve borsadaki diğer kripto varlıkların hepsinin aynı engelle karşı karşıya olduğunu söylüyor.

Yeni bir strateji oturumunda konuşan Cowen, 20 haftalık basit hareketli ortalama (SMA) ve 21 haftalık üstel hareketli ortalamanın (EMA) birleşimi olan boğa piyasası destek bandı olarak nitelendirdiği şeyi inceledi.

Cowen’e göre, Bitcoin, Ethereum ve Nasdaq, boğa piyasası destek bandında reddedildi.

“Bitcoin’in boğa piyasası destek bandının direnişiyle karşı karşıya olduğunu görebilirsiniz… Aslında birçok farklı yerde gördüğümüz şey tam olarak bu. İsterseniz Nasdaq’a da bakabilirsiniz yine benzer bir hikaye. Yukarıya iki fitil ve ardından aşağı doğru bir geri çekilme. Ayrıca boğa piyasası destek bandına da ulaşmadı…

Ethereum ise, aynı türden bir şey. Bu modelin birçok farklı pazarda geçerli olduğunu görüyoruz. S&P’de de görüyoruz. Bununla birlikte, boğa piyasası destek bandına ulaştı ve aslında iki ayrı haftada üzerinde çok kısa bir fitil vardı.

Peki şu anda ne görüyoruz? Sadece kripto değil, daha geniş pazarlarda çok fazla direnç görüyoruz. Burada oturup kendi küçük dünyamıza geçtiğimizi düşünüyorsan, şu an o konumda değiliz. Bitcoin ve kripto para piyasası, riskli bir varlık sınıfı olmaya devam ediyor.”

Cowen, kripto piyasalarının yükseliş ivmesini yeniden kazanması için hisse senedi piyasalarının bazı ralliler ile desteklenip liderliğe başlaması gerektiğini söylüyor. Borsalarda yukarı yönlü büyük bir hareketin muhtemelen kripto boğalarını yeniden göreve getirmek için kullanacağı şey olduğunu söylüyor.

“İdeal olarak, Bitcoin’in boğa piyasası desteğine bir kez daha gitme şansına sahip olmasını ve bazı piyasa yapısını bozmak zorunda kalmadan ve ardından daha düşük seviyelerde yeniden denemesini istiyorsak, bu hareketi önümüzdeki haftalarda borsa için görmek isteriz yani çok büyük bir yeşil mum yakıp ilerlemek.

Sanırım pek çok insan buna ‘yutan mum’ diyor, esasen sahipleri veya çok sayıda dip-alıcı gelip bu şeyi geçmişte birkaç kez direnç gösterdiğimiz seviyeden satın alıyor ve biz sadece satın alımın ve sonunda güçlü bir mum görebilelim.

Bu durumda yükseliş kısa vadede devam edebilir.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!