Ethereum Kurucusu, Ayı Sezonu Hakkında Konuştu!

Ayı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum’un kurucu ortağı ve CEO’su Vitalik Buterin, kripto piyasasının ayı sezonu içinde olmasının ilk aşamalarında olma ihtimalinin giderek artmasıyla birlikte bu duruma iyi tarafından bakmayı tercih ediyor.

Ünlü Kanadalı Rus CEO, Bloomberg ile yaptığı son röportajda, piyasada gerçekten bir şeyler inşa eden yatırımcıların, başka bir ayı piyasasını “hoş karşılayacağını” söyledi. Buterin’e göre, düşen fiyatlar kripto alanındaki spekülatif fazlalığı dışarı atabilecek:

”Ayı piyasasını memnuniyetle karşılıyorlar çünkü fiyatların büyük oranda arttığı bu uzun dönemler olduğu süreçte açıkça birçok insanı mutlu ediyor. Ama bu da aynı zamanda çok sayıda çok kısa vadeli işlemi davet etme eğiliminde. Bu olaya dikkat etmek gerekiyor.”

Buterin, acımasız bir ayı piyasası sırasında birçok mevcut kripto para projesinin başarısız olabileceğini ve yalnızca sürdürülebilir olanların hayatta kalabileceğini iddia ediyor.

Kripto para piyasası son birkaç ayda ciddi bir düşüşler yaşıyor ve Bitcoin 24 Ocak’ta 32.950 dolara düşmüştü. Lider kripto para, şiddetli baskı altında kalıyor ve 10 Şubat’ta 45.850 dolara ulaşmasının ardından şu anda 38.000 doların biraz üzerinde işlem görüyor. Genel olarak bakıldığında zirve seviyesinden yüzde 44,56 düştü.

Ethereum, Bitcoin’den daha da kötü performans gösteriyor ve şu anda zirve seviyesinin, ortalama yüzde 46,06 altında işlem görüyor.

Buterin’in sözleri, “Web 2.0” terimini popüler hale getirdiğine inanılan Tim O’Reilly tarafından yapılan son yorumlara benzerlik gösteriyor. Kaynaklar tarafından bildirildiği üzere, O’Reilly kısa süre önce kripto para piyasasının mevcut durumunu 90’ların sonundaki dot-com çılgınlığıyla karşılaştırmıştı ve “Web3”ün ancak başka bir kripto çöküşünden sonra ortaya çıkabileceğini iddia etmişti. Teknoloji öncüsü, Pets.com dönemini anımsattığına inandığı kripto para birimi endüstrisindeki büyük değerlemelerden de yakındı.

Super Bowl kripto para reklamlarına harcanan on milyonlarca dolar, dot-com balonunun hikayesini gözden geçirmemize neden oldu. Birçok insan Bitcoin’e şüpheyle yaklaşarak, kripto şirketlerinin, 2000’lerin başında hisseleri düşen internet şirketleriyle aynı kaderi görebileceğine inanıyor.

2
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!