Kurucusu Gözaltına Alınan Okex’in Elinde Ne Kadarlık Bitcoin Var?

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Veriler, OKEx kullanıcılarının cüzdanlarında toplu olarak yaklaşık 200.000 Bitcoin tuttuğunu gösteriyor. Bu, mevcut bitcoin spot oranları göz önüne alındığında toplam 2.3 milyar dolar yapıyor ve kripto para biriminin dolaşımdaki arzının yüzde 1.1’ini temsil ediyor.

Birkaç saat önce, küresel kripto para borsası devi OKEx, traderları ve yatırımcıları hayal kırıklığına uğratarak para çekme işlemlerini durdurdu. Kurucu Xu Mingxing’in bir hafta önce göz altına alındığına dair haberlere yanıt olarak Bitcoin fiyatları düştü. Bununla birlikte, daha endişe verici olması gereken şey, borsanın cüzdanlarında tutulan BTC miktarıdır. Veriler, Bitcoin’lerin değerinin yaklaşık olarak 2,3 milyar dolar değerinde olduğunu söylüyor.

OKEx cüzdanlarında yaklaşık 200.000 Bitcoin saklandı

OKEx para çekme işlemlerini çevreleyen son karışıklığın ardından, zincir içi piyasa analiz firması Glassnode, borsada tutulan bitcoin sayısına ilişkin verileri yayınladı ve rakamlar oldukça önemli.

Verilerimize göre, şu anda OKEx cüzdanlarında yaklaşık 200.000 BTC (dolaşımdaki bitcoin arzının% 1,1’i) tutuluyor. Bu, borsanın kasalarında depolanan yaklaşık 2,3 milyar dolar değerinde BTC’dir.

OKEx CEO’su Jay Hao, kullanıcılara fonlarının güvende olduğuna ve “alarm için bir neden” olmadığına dair güvence verse de, yukarıdaki bitcoin zulasının büyüklüğü oldukça endişe verici. Özellikle tek bir kuruluş tarafından kontrol edildiği için.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca, özel anahtarlara erişimi olan yetkili şu anda “iletişim dışında” olduğu için. OKEx çalışanları kişiye ulaşamadı. “Gerektiğinde soruşturmalarda bir kamu güvenliği bürosu” ile işbirliği yapmaya başladığından beri bu kişiye ulaşılamadı. Böylesine büyük BTC zulaları, onları merkezi başarısızlık noktalarını hedef alan eşgüdümlü saldırılara düşme riskiyle karşı karşıya bırakıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!