Kurumsal Yatırımcılar Önümüzdeki 5 Yıl İçinde Bitcoin’e Daha Fazla Yatırım Yapmayı Planlıyor

Bitcoin
Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırımcıları kripto varlıkları ve blockchain sistemleri kullanıcılarıyla koruyan dünya çapında bir dijital sigorta şirketi olan Evertas tarafından yapılan yeni bir ankete göre, kurumsal yatırımcılar Bitcoin konusunda iyimser ve birçoğu kripto varlıkları üzerindeki risklerini artırmayı planlıyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Bitcoin’e daha fazla kurumsal yatırımcı

Yaklaşık 78 milyar dolarlık varlığı yöneten Evertas, önümüzdeki beş yıl içinde daha fazla yatırımcının Bitcoin ve kripto varlıklarına yatırımlarını fahiş bir şekilde artıracağını söyledi. Evertas’ın kurucusu ve CEO’su J Gdanski şunları söyledi:

“Araştırmamız, kurumsal yatırımcıların genel olarak kripto para birimlerine ve kripto varlıklara yatırımlarını artırma konusunda hevesli olduklarını, ancak bu piyasaları destekleyen altyapıyla ilgili olarak hala onları ilgilendiren birçok sorun olduğunu gösteriyor.”

Ankete katılanlar, yüksek varlığa sahip kişiler, geleneksel finans kurumları, hedge fonları, emanetçiler, borsalar ve aile ofisleri dahil olmak üzere çeşitli kripto balinalarından oluşuyordu.

Neden kripto varlıklarda yükseliş duygusu var?

Araştırma, ankete katılan yatırımcıların %90’ının diğer kurumsal yatırımcıların Bitcoin ve kripto varlıklarını artıracağına inandığını gösterdi. Bu, aynı dönemde kripto endüstrisinde beklenen büyümeye bağlandı.

Anket, katılımcıların %84’ünün Bitcoin ve kripto para birimi altyapılarının gelişeceğine inandığını ve daha fazla insanın kripto varlıkları ile işlem yapmasını kolaylaştırdığını ortaya çıkardı. Katılımcıların %80’ine göre kripto para piyasasının büyümesi, varlıkların zaten hızlı olan döviz kurunu daha da iyileştirmek için likiditeyi artıracak.

Üçüncü neden, ankete katılanların %76’sına göre, Bitcoin ve kripto para piyasasındaki büyümenin, daha fazla fon yöneticisi veya kurum şirketinin girişiyle birlikte fırlayacağı yönünde. Ek olarak, yatırımcıların %76’sı, kripto varlıkları için özel yapım yatırım seçeneklerinin artacağına ve kripto para birimi yatırımlarının daha esnek ve çekici hale geleceğine inanıyor.

Veriler aynı zamanda hükümetlerin mali önlemler nedeniyle yükselen enflasyonu kontrol etme becerisine olan inancının azaldığını da yansıtıyor. Yatırımcıların %46 kadarı, negatif faiz oranlarının ve negatif getirili tahvillerin birçok yatırımcıyı kripto varlıklarındaki portföylerini genişletme konusunda etkileyeceğini söyledi.

Yatırımcıların %44’üne göre kripto varlıklarının artan tokenlaştırılması, aynı zamanda ulusal ve uluslararası düzenleyici çerçevelere ve saklama hizmetlerinin genel olarak iyileştirilmesine de bağlı olarak kriptodaki artan yatırımları etkileyecektir.

Hisse senetleri ve tahvillerle kripto ilişkileri açısından, yatırımcıların %50’si özellikle kriptoya ikincil bir değer deposu olarak bakanlar için sergilenen düşük korelasyonu tercih ediyor.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

%50’den fazla yatırımcı sigorta eksikliğinden endişeli

Veriler, kripto para birimleri üzerindeki yükseliş hissinin yüksek olmasına rağmen, yatırımcıların %56’sının dijital varlıklar için mevcut olan sınırlı sigorta poliçelerinden endişe duyduğunu belirtti. CEO Gdanski konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Kripto varlıkları piyasası için yeterli sigorta eksikliği, birçok kurumsal yatırımcının endişelerinin en başında yer alıyor. Bu durum belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde sigortacılar, 250 milyar ile 300 dolar arasında değişen bir piyasa için sadece yaklaşık 2 milyar dolarlık kapasite sağlıyorlar.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!