lübnan

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Lübnan Dijital Para Birimi Çıkarma Planını Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Krizle boğuşan Lübnan, küresel dijital para yarışına katılan en son ülke oldu.

11 Kasım tarihli Bloomberg raporuna göre Lübnan, bankacılık sektörüne tekrar güven aşılamak için kendi merkez bankası dijital para birimini (CBDC) piyasaya sürmeyi planlıyor.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Ayrıca buradan kayıt olduğunuzda komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Bir zamanlar “Doğunun İsviçre’si” olarak anılan Lübnan, hala bugüne kadarki en kötü mali kriziyle boğuşuyor.

Lübnan’ın dağ gibi yükselen borcu, dünyanın en büyük bütçe açıklarından birini temsil ediyor. Bazı ekonomistler, Lübnan’ın tipik bir saadet zinciri gibi yönetildiğine inanıyor. Çünkü vicdansız borçlular önceki alacaklılara ödeme yapmak zorunda kaldı.

Anlık olarak Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram kanalımıza buradan ücretsiz bir şekilde katılabilirsiniz.

Mart ayında Lübnan, ilk kez kendi borcunu ödeyerek eşi görülmemiş bir hamle yaptı.

Lübnan’ın merkez bankası Banque du Liban Nisan ayında döviz havalelerine el koymaya başladığında, önde gelen Lübnanlı-Amerikalı akademisyen Nassim Nicholas Taleb, insanları kripto para kullanmaya çağırdı.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan TL yatırıp, çekebilir ve TL ile kripto para alım-satım işlemi yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye ücretsiz kayıt olarak komisyonlarda %10 indirim kazanırsınız.

Nassim Nicholas Taleb, bankaların başarısızlıklarının ana kullanım durumları olduğunu iddia ederek uzun süredir kripto para birimlerinin savunucusudur:

“Kripto para birimleri için en güçlü durum: bankalar, ihtiyaç duyduğunuzda asla orada olmaz. Hesap verebilirlikten ve kâr ödemelerinden kaçmak için halka zorbalık yapmaya çalışıyorlar. Bankacılar yasal dolandırıcılardır.”

Planlanan CBDC lansmanı, Lübnan’ın nakitsiz bir topluma geçişini işaret edecek, ancak merkez bankası tarafından kontrol edilen kısıtlayıcı bir merkezi kripto para birimi, mücadele eden Lübnan halkı için pek uygulanabilir bir çözüm değil.

Lübnan Dijital Para Birimi Çıkarma Planını Açıkladı!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!