AVAX

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

LUNA Kurucusu Bu Altcoin’in Geleceğinin Parlak Olduğunu Söyledi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Stabilcoin odaklı Terra (LUNA) kurucu ortağı Do Kwon, kitlesel olarak benimsendiğini söylediği bir Ethereum (ETH) rakibine karşı iyimser konuştu.

Yeni bir tweet’de Kwon, akıllı sözleşme platformu blok zinciri Avalanche’ın (AVAX) şu anda en yüksek kullanım seviyelerinden birine sahip olduğunu söyledi.

“Bugün kimse Avalanche’ın Web3’teki en heyecan verici ekosistemlerden biri olduğunu inkar edemez.

Şu anda bu platform, merkezi olmayan finans DeFi ve oyun oynamayı kapsayan yüzlerce uygulama ile en yoğun trafiği olan Katman-1’lerden biridir.

Rakamlar harika.”

DeFi odaklı analitik platformu DeFi Llama’ya göre, Avalanche’ın şu anda kilitli toplam değeri (TVL), sadece bir yıl önceki seviyesi olan 300 milyon dolardan yüzde 3,500’ün üzerinde bir artışla 10.8 milyar doların seviyelerinde. AVAX’ın TVL’sindeki büyük artış, metrik Avalanche’ın akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil ettiğinden, artan kullanıcı benimsemesini yansıtmaktadır.

Terra‘nın kurucu ortağı ayrıca, AVAX’ın blok zincirinin yeni nesil interneti güçlendirecek en büyük motorlardan biri olacağını düşündüğü için Avalanche’ın geleceğinin de parlak göründüğünü söylüyor.

”Ama gelecek Avalanche için daha da parlak.

Her boğa piyasasında, blok uzayı tıkandıkça ve zincirler mücadele ederken, yatay olarak ölçeklenmiş bir geleceğe ihtiyaç duyulduğunu hatırlatırız.

Web3 birden fazla zincirde çalışacak ve bu zincirlerin çoğu da Avalanche alt ağları olacak.”

Alt ağlar ise, diğer varlıkların Avalanche üzerinde kendi katman-1 veya katman-2 blok zincirlerini oluşturmasını sağlayan doğrulayıcılardır.

Luna Foundation Guard tarafından Terra’nın dolar sabit parası UST için bir rezerv varlık olarak hizmet etmek üzere 100 milyon dolar değerinde AVAX satın almak amacıyla yapılan son duyuruya atıfta bulunan Do Kwon, hareketin zaman içinde AVAX’ın arzını azaltacağını ifade ediyor.

Luna Foundation Guard, UST’yi desteklemek için rezerv oluşturmaktan sorumlu, kar amacı gütmeyen bir protokoldür.

“Bu, UST’nin Avalanche’ta benimsenmesi arttıkça, AVAX’ın daha kıt hale geldiği anlamına geliyor. Ayrıca stabilcoin’in büyümesini Katman-1’in geliştiricileri ve kullanıcıları ile uyumlu hale getiriyor.”

LUNA Kurucusu Bu Altcoin’in Geleceğinin Parlak Olduğunu Söyledi!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!