ABD Milletvekili Stabilcoin’leri Düzenlemek İçin Yeni Tasarı Sundu!

Stabilcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakın tarihte paylaşılan bir CNBC makalesi, New Jersey’den bir ABD’li milletvekili Josh Gottheimer ve ekibinin, stabilcoin’lerin tanımlarını ve stabilcoin’lerin nitelikli olarak adlandırılabileceği ayrıntıları içeren bir mevzuat taslağı açıkladıklarını paylaştı.

Ancak, taslak birçok eleştirmen tarafından reddedildi.

Nitelikli Stabilcoin’ler

New Jersey milletvekili Josh Gottheimer’in 14 Şubat’ta yayınlanan ilk taslağı, stabilcoin’lere tanımlar verilmesini öneriyor. Belgeye göre, bir stabilcoin 1:1 oranında ABD dolarına dönüştürülebiliyorsa nitelikli olarak kabul edilebilir.

Ayrıca, taslak, bu nitelikli stabilcoin’lerin federal olarak desteklenen bir banka veya banka dışı tarafından oluşturulabileceğini söylüyor. İkincisi, ABD dolarının, ABD borcunun veya finansal ABD düzenleyicisi, Para Birimi Denetleme Ofisi (Office of the Comptroller of the Currency) tarafından onaylanan diğer herhangi bir varlığın yüzde 100’ünü, stabilcoin’lerin sabitleneceği uygun bir nakit teminatı saklamayı kabul etmelidir.

Gottheimer, ABD’nin kripto sektöründeki yenilikleri boğmaması gerektiğini belirtti. Kripto piyasasını düzenleme çabalarına öncülük eden Hazine’den Nellie Liang, yakın zamanda Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin (House Financial Services Committee) önüne çıktığında Gottheimer’in planını destekledi.

Eleştirmenler Stabilcoin’lere Saldırıyor

Gottheimer’e göre, kendisi ve ekibi, yasa tasarısında önerilen düzenlemeleri tartışmak için Hazine ve Blok Zinciri Derneği ve birden fazla kripto şirketi ile işbirliği yapıyor.

Ancak eleştirmenler, stabilcoin’lerin suç kullanımına, manipülasyona ve benzeri şeylere karşı savunmasız olduğuna inandıkları için taslağı eleştiriyor.

USDT ve USDC gibi stabilcoin’ler, son zamanlarda kripto kullanıcıları arasında giderek daha popüler hale geldi. Onlara inananlar, stabilcoin’lerin, ödemeler için ucuzluğu ve yüksek hızlı kripto para birimlerini ve USD, EUR vb. gibi fiat para birimlerinin istikrarını birleştirdiğini söylüyor.

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!