BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,523.04
+0.21%
$2,945.88
-1.48%
$0.93
+1.36%
$156.82
-0.31%
$23.22
-0.26%
$362.57
-0.87%
$5.08
-1.28%
$4.12
-0.84%
$40.03
-0.99%
$42,520.41
+0.2%
$2,945.69
-1.48%
$0.93
+1.36%
$156.82
-0.31%
$1.00
0%
$1,081.98
-1.48%
$229.16
-0.39%
$48.61
-0.23%
$116.98
-1.05%

Marshall Adalarından Yeni Kripto Para Birimi SOV

Joel Telpner, Marshall Adaları'nın kendi egemen kimlik oluşumuna katkı sağlamak amacıyla yeni ve tamamen bir milli dijital para birimi için atılan adımları açıkladı.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Marshall Adaları’nın yeni projesi kapsamında piyasaya sürülecek olan SOV adlı milli kripto para biriminin “oyunun kurallarını değiştiren bir teknoloji” olması hedefleniyor. Ayrıca bu proje, COVID-19 salgını benzeri krizlere hükümet olarak verdiği tepki ile diğer ülkelere de öncülük edebilir.

Sullivan’ın Fintech ve Blockchain Uygulamaları ile Marshall Adaları’nın kripto para danışmanı Joel Telpner, özel bir röportajda projenin hâlâ “birçok” zorlukla karşı karşıya olduğunu, ancak ileriye dönük olarak bu projeyi daha “ümit verici” bir hale getirmeyi dört gözle beklediğini vurguladı.

İçindekiler

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

SOV projesi hangi aşamada?

Şu an için 8 ay devam edecek bir aşamada olan Adalar hükümetinin piyasaya süreceği ve sonraki adı SOV’a dönüşecek olan kripto paranın ilk olarak “preSOV” olarak adlandırılacağını belirten Telpner:

“Bu 18 aylık dönem, preSOV’u aşamalı olarak tedavüle çıkarmamıza ve altyapısal yeterliliği test etmek için gereken miktarları belirlememize izin verecek. Bu sayede preSOV pazara girerken biz de onun iletişim ağı ve Blockchain teknolojisini test edebileceğimiz gibi tüm yasal düzenleme ve uyumluluk hükümlerini de teknolojik alt yapıyla birlikte test etmiş olacağız.”  ifadelerini kullandı.

Ülkenin milli kripto para projesini geliştirmeye başlamasına izin veren “Egemen Para Birimi Yasası” 26 Şubat 2018’de meclisten geçmişti.

Coinzilla Banner (728x90)

Önümüzdeki birkaç ay içinde ilk token’ı piyasaya sürmeyi umduklarını belirten PreSOV avukatları, aynı zamanda herhangi bir teknolojik arka planı olmayan insanlara bu milli kripto para biriminin sunulma şekli konusunda hala çalışılması gerektiğini itiraf ediyor.

Telpner bu durumu şöyle açıkladı:

“Nasıl ki yasal bir ihale başlatırken, onu bir kerede çıkarmak iyi bir fikir değilse, Marshall Adaları’nın yapmaya karar verdiği şey de milli kripto para birimini bir kerede piyasaya sürmek yerine, bunu aşamalı olarak yapmak.”

Marshall Adaları diğer uluslarca referans gösterilebilir

Marshall Adaları’nın SOV danışmanı, ayrıca projenin aynı yolu izlemek isteyen diğer ülkeler için güvenilir bir referans olabileceğine değindi. Onlarda böyle projelerin “bir hükümetin ülkesinin insanlarını güçlendirmek” ve “kendi kendini yöneten bir kimlik oluşturmak” için iyi bir yöntem olduğuna inanıyorlar.

Telpner, bu tür dijital para birimlerinin COVID-19 krizi sürecinde nasıl bir rol oynayabileceğini şöyle ifade etti:

“Hükümetin halktan ödemelerini  hızlı ve verimli bir şekilde almasını sağlayacak ve kendi kendine egemen bir kimlik ile bütünleşmiş dijital bir para birimimiz olsaydı ne kadar muhteşem bir sistem olabileceğini bir düşünsenize! “

Öte yandan Telpner, dijital para biriminin spesifik olarak Blockchain teknolojisi tabanlı olması gerekmediğini şu sözlerle aktardı:
“Bir dijital para birimi oluşturmak, piyasaya sürmek ve dağıtmak için en avantajlı çözümü düşündüğümde, Blockchain teknolojisinin henüz bu konumda olmadığını görüyorum.”
Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.