mastercard bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Mastercard Bitcoin Desteğine Sahip Olacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mastercard Bitcoin sahiplerini sevindiren bir karar aldı. Bu karar ile birlikte firma Bitcoin ve daha birçok kripto para birimini destekleyecek.

Zaman zaman attığı adımlar ile birlikte ön plana çıkan Mastercard, finansal açıdan önemli bir banka olmakta. Firmanın aldığı yeni bir karar, özellikle kripto para yatırımcısı olup Mastercard kullananlar için önemli bir yenilik getiriyor. Bu yenilik ile birlikte kripto paralar Mastercard desteğine kavuşabilir.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Ayrıca buradan kayıt olduğunuzda komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Mastercard Bitcoin desteğine kavuşuyor

Mastercard, 2021 yılında kripto para birimlerine destek sağlayacağını açıkladı. Yani Mastercard kullananlar gelecekte kripto para ödemesi yapabiliyor hale gelebilir. Firmanın şimdiden hangi dijital para birimlerine yöneleceği konusunda bir açıklama yapılmadı fakat bilinen o ki Bitcoin ve Ethereum bu para birimlerinden birisi haline gelebilir.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Mastercard’a göre seçilecek olan kripto paralar hem güvenli olmalı hem de stabil bir şekilde ilerlemeli. Stabilitesini koruyan ve oldukça sık kullanılan dijital para birimlerini kendi sistemine eklemek isteyen firma bu konuda finansal çalışmalar yapıyor.

Mastercard Bitcoin

Firmanın yaptığı bir diğer açıklama müşterilerin çeşitliliği ile ilgili olduğu. Mastercard’a göre müşteriler, yalnızca normal para birimlerinin yanı sıra kripto para birimlerini de kullanarak daha farklı para birimlerini tercih edebilir. Bunun yanı sıra isterse ödemeyi bu şekilde yapabilir veya bu şekilde ödeme alabilir. Müşterilere daha çok seçenek sunacak olan Mastercard, bu haliyle birlikte özellikle kripto para madencileri tarafından daha çok tercih edilecek gibi duruyor.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan TL yatırıp, çekebilir ve TL ile kripto para alım-satım işlemi yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye ücretsiz kayıt olarak komisyonlarda %10 indirim kazanırsınız.

Mastercard, Bitcoin ve Ethereum gibi sıkça tercih edilen para birimlerini sisteme eklemeyi düşünürken aynı zamanda bu sistem için test çalışmaları yaptığını da belirtiyor. Bu sistem için detaylı bir araştırma ve yazılım geliştirme sürecinin bulunduğunu belirten Mastercard, bu konuda uygulamaların yapıldığını açıklıyor. Yapılan test çalışmaları ile birlikte sistemin kısa sürede stabil hale getirilmesi ve 2021 yılı içerisinde hizmete sunulması hedefleniyor.

Kripto para birimi kullanmak isteyenleri sevindiren bu haber ile birlikte şimdiden finansal kurumun hangi kripto para birimlerini destekleyeceği merak konusu oldu.

Mastercard Bitcoin Desteğine Sahip Olacak

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!