Mastercard, Kripto Ağ Geçidi İle Ortaklık Kurdu! Ortaklığın Amacı Nedir?

Mastercard
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mastercard Endonezya’nın yöneticilerinden Navin Jain, Mastercard’ın Fasset’in ülkede finansal katılımı sağlama çabalarını destekleyeceğini söyledi.

Finansal hizmetler firması Mastercard, Endonezya’da benimsenmeyi sağlayabilecek dijital çözümleri birlikte geliştirmek için kripto ağ geçidi sağlayıcısı Fasset ile ortaklık kurdu. İşbirliği, ülkedeki finansal katılımı genişletmeyi ve fırsatları yerel ekonomiye genişletmeyi amaçlıyor. 

Mastercard Endonezya ülke müdürü Navin Jain yaptığı duyuruda, bunun Fasset’in ülke içindeki finansal katılımı ilerletme çabalarını destekleyeceğini söyledi. Jain’e göre ortaklık, yerel halkın dijital teknolojilere daha fazla erişmesine yardımcı olacak.

Fasset’te yönetici olan Hendra Suryakusuma, Endonezya’da bankasız 92 milyon nüfus olduğunu söyledi. Suryakusuma’ya göre, dijital finansal hizmetlere daha iyi erişim sağlamak için bu boşluk Fasset ve Mastercard tarafından kapatılacak.

Suryakusuma’nın açıklaması ise şu şekilde oldu:

”Ortaklığımız, dijital finansın önündeki engelleri azaltmayı ve ortaya çıkan finansal hizmetlerin kullanımından yararlanmak için daha büyük fırsatlar yaratmayı amaçlıyor.”

Bunun dışında yönetici, Endonezya gibi ülkelerde kripto benimsemesinin de daha geniş kripto ekosistemi üzerinde önemli bir etkisi olacağına inanıyor. Diğer ülkeler için ilerleme kaydetmeleri ve ekonomik büyümenin hızını değiştirmeleri için bir referans görevi göreceğini vurguladı. 

“Sektör üzerindeki etkileri, kripto varlıklarının daha fazla meşrulaştırılması, kullanım durumları ve uygulama alanlarıdır.”

Haziran ayında Mastercard , paraya çevrilemeyen token (NFT) pazarları için ağını genişletti. Ödeme işleme şirketi, kart sahiplerinin NFT’leri doğrudan kartlarıyla satın almalarına izin vermek için NFT pazarlarıyla ortaklık kurdu ve NFT satın alma işlemleri yapmadan önce kripto satın alma ihtiyacını ortadan kaldırdı.

Mayıs ayında, Mastercard CEO’su Michael Miebach, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) üzerine bir panel sırasında sınır ötesi işlem platformu SWIFT’in beş yıl içinde varlığının sona erebileceğine dair cesur bir tahminde bulundu. Ancak panelden sonra, Mastercard’dan bir sözcü, bunun bir evet ya da hayır sorusu olmadığını, bunun yerine SWIFT’in operasyonlarının sonunda gelişeceğine dair önceki açıklamalarının bir takviyesi olduğunu açıkladı.

Mastercard, Kripto Ağ Geçidi İle Ortaklık Kurdu! Ortaklığın Amacı Nedir?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.