Mayıs 2010’da Çıkarılan Gizemli 50 Bitcoin Bitfinex’e Taşındı

Bitcoin
Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2010 yılında çıkarılan Bitcoin, popüler kripto para borsası Bitfinex’e ait gibi görünen sıcak bir cüzdana taşındı.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Yaklaşık 500.000 $ değerindeki Bitcoin, birkaç gün önce Bitfinex’in sıcak cüzdanlarından birine taşındı.

Söz konusu BTC’nin Mayıs 2010’da çıkarılmış olması ve o zamandan beri buna dokunulmamış olsaydı, bu sıradan bir işlem gibi görünebilir. O zamanlar, Bitcoin’in sahte yaratıcısı Satoshi Nakamoto hala aktifti.

Satoshi’nin 50 BTC’si mi?

Birkaç gün önce heyecan verici bir işlem gerçekleşti. 1 Ekim 2020’de birisi, popüler kripto para borsası Bitfinex’e ait gibi görünen bir cüzdana şu anda 500.000 $ ‘ın biraz üzerinde bir değere sahip 50 BTC gönderdi.

Bu sıradan bir günlük işlem gibi görünse de, gönderen adrese daha yakından bakıldığında, bunun şimdiye kadar gerçekleştirilen yalnızca ikinci işlem olduğu görülüyor.

İlki, 25 Mayıs 2010’da tamamen geri geldi ve bir blok ödüldü. Bu, adresin Bitcoin ağında bir blok madenciliği için on yıl önce 50 BTC aldığı ve o zamandan beri onlara dokunmadığı anlamına geliyor.

Söylemeye gerek yok, zamanın karşılığını fazlasıyla aldı çünkü o zamanlar BTC neredeyse değersizdi. Bunun, Bitcoin ağının sahte yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun hala aktif olduğu dönemlerde olması da ilginçtir. Popüler forum Bitcointalk’tan elde edilen veriler, Satoshi’nin son etkinliğinin Aralık 2010’da olduğunu gösteriyor.

BTC fiyatı sabit kaldı

Belli ki eski adreslerden gelen bitcoinlerin bir borsaya gönderilmesi vakası ilk kez yaşanmıyor. Bu yılın Mayıs ayında, birinin 2009’da çıkarılan 50 BTC’yi bilinmeyen bir cüzdana gönderdiği gündeme gelmişti.

Pek çok topluluk üyesi, bunun gerçekten de Satoshi olabileceğini ve daha fazla boşaltmanın geleceği korkusunun bir sonucu olarak fiyatın düştüğünü ifade ediyor.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ancak bu sefer durum böyle değil. Konuyla ilgili yorum yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao, “geçen sefer (5 ay önce) bu %7’lik bir düşüşle bağlantılıydı. Bu, hiçbir şey. Korelasyon nedenselliği kanıtlamaz” diyor.

Yorumlar kapalı.