Mayıstaki Düşüşü Doğru Bilen Analist, Tekrar Konuştu!

Analist
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mayıs ayında BTC’nin 65.000 dolara yükseldikten sonra sert bir şekilde düşeceğini doğru tahmin eden analist şimdi de Bitcoin için en kötü senaryoları açıkladı.

Twitter’da 77.700 takipçiye sahip olan ve Dave the Wave olarak bilinen ünlü analist, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketinin, 988 dolardan yaklaşık 160 dolara düştüğü 2014 yılına benzer göründüğünü söyledi.

“Bazıları PA’yı (fiyat hareketi) 2013 ile karşılaştırırken, 2014 ile karşılaştırması da ilgi çekici. Tabloyu endişe verici bulursanız, kendinize şunu hatırlatın:

1- Bu sadece TA’dır (teknik analiz)

2- Bir tür stres testi/risk yönetimi olarak düşünebilirsiniz.

Ve bu benim “en kötü durum” senaryom.”

Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Bitcoin, bu yazı hazırlanırken 43.432 dolardan işlem görüyor ve son iki hafta içinde yüzde 16’dan fazla düştü. Dave the Wave’in grafikleri, piyasa değeri açısından en büyük kripto varlığının 37.500 dolarlık kısa vadeli bir hedefe düştüğünü gördüğünü gösteriyor.

Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Analist ayrıca, birçok kişi tarafından gelecekteki rallileri gösteren bir işaret olarak görülen teknik bir olay olan “golden cross” (altnı haç) hakkında şüphelerini dile getirdi.

“Golden cross neden sorunlu? Çünkü 200’ün 50 günlük geçişi çok kısa bir referans noktasıdır.”

Ancak Dave the Wave, düzeltmenin Bitcoin’in fiyatını 20.000 dolarlık seviyelere kadar düşürmeyeceğini de belirtti.

“Tıpkı bir tepe noktası görmediğiniz gibi, o devasa kapitülasyonun ani bir düşüşünü de görmeyebilirsiniz. Tüm düzeltmelerde olduğu gibi, insanlar hiç gelmeyecek düşük fiyatları bekleyeceklerdir.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!