Merkezi Olmayan Tehlike: DeFi Patlaması Altcoinleri Öldürüyor mu?

defi-altcoin-patlama
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2020’nin DeFi tokenlarına ait olduğunu söylemek doğru. Yearn.finance performansı ve Uniswap ve Compound gibi varlıklara yönelik yaygın heyecan, yatırımcıları büyüledi ve birçok para birimi, geleneksel ilk 10 altcoin’i gölgede bıraktı. Peki DeFi patlamasının gelişi, kripto para dünyasının temel dayanak noktalarından bazılarını öldürecek mi?

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Merkezsiz finans

Merkezi olmayan finansmanın (DeFi) hızlı yükselişi, yearn.finance, LEND ve 2020’de benzeri görülmemiş yükseklere fırlayan diğerleri gibi getiri ile ilgili tokenlerin yükselen fiyatlarına büyük ölçüde yansımıştır.

Yaklaşık 40.000 $ ‘a yükselen yearn.finance, Bitcoin’in 2017 sonundaki ünlü rallisini gölgede bıraktı ve 2020 yazında dünyanın en popüler kripto para birimi haline geldi

Rakamlar, yeran.finance’ın Eylül ayında en büyük merkezi olmayan finans protokollerinden biri olmasına rağmen, daha popüler DeFi tokenlarından bazılarının, Chainlink ve UMA gibi yönetim ve altyapı projelerinden bile daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor.

DeFi’nin ortaya çıkışını çevreleyen heyecanın çoğu, finansal teknolojinin arabulucuya ihtiyaç duymadan taraflar arasında sıkı bağlayıcı anlaşmalar oluşturabildiği blockchain tabanlı akıllı sözleşmelere ve akıllı sigortaya yönelik pratik uygulamasıyla ilgilidir.

Yatırımcı ilgisi

Bununla birlikte, yatırımcı ilgisinin sıkı bir şekilde DeFi projelerine ve Ethereum ve Cardano gibi akıllı sözleşme platformlarına yönelmesiyle, bir dizi altcoin’in – özellikle platformlar arası ödemeler ve hızlı işlemler gibi sektörleri temsil edenlerin – geride kaldığı ortaya çıktı.

Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Litecoin, EOS, Ripple ve Stellar Lumens gibi şirketler, bu yazın DeFi patlamasının merkezinde yer alan Bitcoin ve Ethereum’un yükselişine ayak uydurmakta zorlandı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!