WiFi

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Merkeziyetsiz WiFi Projesi 1 Haftada Yüzde 82 Yükseldi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blok zinciri teknolojisini ve WiFi ağlarını birleştirmeyi amaçlayan bir altcoin projesi, Bitcoin (BTC) ve genel olarak altcoin piyasalarından çok daha iyi performans gösterdi.

Helium (HNT), geçen Perşembe günü 29,60 dolardan sadece yedi gün içinde 54,05 dolara yükseldi. Yani altcoin yüzde 82’lik güzel bir ralli gerçekleştirmiş oldu.

Token şu anda 5 milyar dolarlık piyasa değeri ile piyasadaki 43. en büyük kripto varlığı olmuş durumda.

Helium, açık kaynak teknolojisiyle desteklenen tamamen merkezi olmayan ve küresel bir WiFi ağı kurmayı hedefliyor.

Platform, insanların ve kuruluşların WiFi noktalarını çalıştırmalarına ve ağa güç vermenin bir ödülü olarak HNT kazanmalarına izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

HNT’nin gerçekleştirdiği ralli, platformun ilk zincir üstü yönetim oylamasını tamamlamasıyla gelir ve kripto varlık sahiplerinin projenin geleceğini şekillendirmede rol oynamasına izin veriyor.

Ayrıca yükselme, geçen ayın sonlarında DISH Network’ten Helium ile yeni bir ortaklığı detaylandıran bir duyuruyu takiben gerçekleşti.

İnternet hizmeti devi, Helium’un blok zinciri tabanlı teşvik modelini kullanan ve müşterilerin kendi 5G noktalarını kurmalarına izin veren ilk büyük telekomunikasyon şirketi olacağını söylüyor.

DISH Network, blok zinciri teknolojisinin erken bir uygulayıcısıdır ve ilk olarak 2014 yılında Bitcoin’i kabul etmeye başlamıştır.

DISH ayrıca Eylül ayında Cardano’nun (ADA) arkasındaki şirket olan IOHK ile bir ortaklık duyurdu.

İki kuruluş, kablosuz iletişim ile blok zinciri teknolojisinden daha fazla yararlanmanın stratejik yollarını araştırıcak.

Merkeziyetsiz WiFi Projesi 1 Haftada Yüzde 82 Yükseldi!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!