Motorin Ve Benzine Tekrar Zam Geliyor! Art Arda Zamlar Durmuyor!

motorin ve benzine
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Döviz kurlarındaki artış nedeniyle akaryakıt fiyatlarında zam yağmuru devam ediyor. Dün gece yarısı itibarı ile motorin fiyatları ve benzin fiyatlarına zam geldi.

Dün gece litrede benzine 1 lira 43 kuruş, motorine 1 lira 38 kuruş zam gelmişti. Bugün sektör kaynaklarının aktardığı bilgilere göre bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere litrede motorine 97 kuruş, benzine 70 kuruş zam gelecek.

benzin

Yeni Fiyatlar Ne Olacak?

Bu gece gelecek olan zamla birlikte, motorinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 24,40 TL’ye, Ankara’da 24,51 TL’ye, İzmir’de 24,69 TL’ye yükselmesi bekleniyor.

Benzinin litre fiyatı ise yaklaşık olarak İstanbul’da 25,00 TL’ye, Ankara’da 25,13 TL’ye, İzmir’de 25,14 TL’ye yükselmesi bekleniyor.

Bir Yılda Gelen İnanılmaz Zam!

Benzinin litre fiyatı İstanbul’da bir sene önce 7,70 TL, yıl başında 12,30 TL idi. Benzine son bir yılda yüzde 224, yıl başından bu yana ise yüzde 103 oranında zam geldi.

Motorinde de aynı durum söz konusu litre fiyatı İstanbul’da bir sene önce 7,20 TL, yıl başında 11,43 TL olan motorine son bir yılda yüzde 238, yıl başından bu yana yüzde 113 oranında zam geldi.

 

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!