vergi
vergi

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. OECD, 2021’de Kripto Paralara Yönelik Vergi Çerçevesi Yayınlamayı Planlıyor

OECD, 2021’de Kripto Paralara Yönelik Vergi Çerçevesi Yayınlamayı Planlıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daha iyi ekonomik politikaları destekleyen hükümetler arası bir organizasyon olan Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), 2021 yılına kadar kripto para varlıkları için bir vergi raporlama çerçevesi yayınlamayı planlıyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Vergi çalışmaları

Pazartesi günü yayınlanan bir raporda OECD, “bu tür varlıkların satışından elde edilen gelir de dahil olmak üzere, kripto varlıklara ilişkin vergi şeffaflığını sağlayacak bir vergi raporlama çerçevesi tasarlama çalışmalarını ilerlettiğini” söyledi.

63 sayfalık rapora göre çerçeve, kripto vergilendirme rejimlerini güçlendirmek isteyen G20 üye ülkeleri gibi ülkeler tarafından kullanılabilir. OECD ilk olarak 2018’de bir kripto vergilendirme çerçevesi çağrısında bulundu.

Teknik konular inceleniyor

OECD ayrıca teknik konuları inceliyor ve kripto borsalarına ek olarak kripto cüzdanı sağlayıcılarının da çerçevesine dahil edilip edilmeyeceğini belirliyor. Organizasyon ayrıca, “satış gelirlerinin raporlanmasının ötesinde, kripto varlıklardan elde edilen diğer gelirler ve kripto varlıkların değerine ilişkin bilgilerin raporlanmasının gerekip gerekmediğini” değerlendiriyor.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

OECD, 2021’de G20’ye “kapsamlı bir uygulama paketi” sunmayı hedeflediğini söyledi.

OECD, 2021’de Kripto Paralara Yönelik Vergi Çerçevesi Yayınlamayı Planlıyor
Yorum Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!