OpenSea çalışanlarının bir kısmını işten çıkardı! Sebep ne oldu?

OpenSea
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasındaki işten çıkarma dalgası devam ediyor. İşgücünün yüzde 20’sini işten çıkarıldığını açıklayan OpenSea işten çıkarma akımına katılan son şirket oldu. NFT ticaret platformunun açıklamalarına göre, firma nihai bir kripto kışı için hazırlanmanın bir yolu olarak bu kararı aldı. Yılın başından bu yana, kripto para piyasası çok değer kaybetti. Sonuç olarak, borsalar ve diğer platformlar, sorunları önlemek için maliyetleri düşürmeye karar verdiler.

CEO Devin Finzer ekibe yazdığı bir notta, “Gerçek şu ki, kripto kışı ve yaygın makroekonomik istikrarsızlığın eşi görülmemiş bir kombinasyonuna girmiş bulunmaktayız. Ayrıca şirketi uzun süreli bir durgunluk olasılığına hazırlamak zorundayız” dedi. Finzer işten çıkarmalar yapmak zorunda kaldığı için pişmanlık duysa da bunun piyasadaki en iyi çözüm olduğuna inandığını ekledi. CEO, kesintilerle OpenSea’nin beş yıla kadar pazar düşüşüne dayanabileceğini tahmin ettiğini dile getirmiştir. Ayrıca CEO, kesintinin ciddi olduğunu, ancak ekonominin platformun kısa vadede yeni işten çıkarmalar yapmak zorunda kalmamasına izin vereceği için muhtemelen tek kesinti olacağını söyledi.

OpenSea, son aylarda çalışanlarını işten çıkaran veya işe almayı bırakan bazı kripto para şirketlerine katıldı. Gemini, Coinbase, Cryptocom ve Huobi gibi platformlar yakın zamanda işten çıkarmalarını duyurmuştu. Diğer platformların, aniden zarar etmelerinden dolayı, insanları işten çıkarmak için zamanları olmadı. Yakın zamanda açıklanan bir rapora göre, kriz nedeniyle son 30 günde yaklaşık 25 borsa kapanmıştır. Ancak borsaları etkileyen sadece fiyatlardaki düşüş değildir. Aynı zamanda ekonomik koşullar bu durumu tetiklemiştir. Amerika Birleşik Devletleri’nde yükselen faiz oranları, birçok yatırımcıyı piyasadan uzaklaştırmıştır. Ayrıca borsalardan kazanılan ücretler düşürüldü. Açıklanan veriler kontrol edildiğinde, CoinMarketCap’te listelenen hemen hemen her büyük borsanın, hacimlerinde büyük kayıplar yaşadığı görünmektedir.

OpenSea çalışanlarının bir kısmını işten çıkardı! Sebep ne oldu?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.