Dijital varlık

Vladimir Putin, Dijital Varlıkları Ödeme Aracı Olarak Yasaklayan Tasarıyı İmzaladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, meclise sunulan tasarıyı bir ay sonunda onayladı. Dijital finansal varlıkları ödeme olarak yasaklayan yasa, perşembe günü yapılan bir toplantı sonrasında açıklandı. Rusya Devlet Konseyi, Putin’in bankalar ve bankacılık faaliyetleriyle ilgili mevcut federal yasanın belirli kısımlarını askıya alan bir yasa tasarısını imzaladığını açıkladı. Ayrıca insanların mal ve hizmetlere yönelik ödeme yapmak için kripto para kullanmasını fiilen yasa dışı hale getirdiğini belirtti. 7 Haziran tarihli tasarının ilk taslağında, Rusya Federasyonu topraklarında diğer para birimlerinin veya parasal vekillerin getirilmesine karşı yasak getirilmişti.

Konsey başkanı yasa tasarısını 8 Haziran’da onayladı. Ayrıca revizyonlar ve diğer değerlendirmelerin ardından Parlamentonun üst meclisi olan Federasyon Konseyi yasayı 8 Temmuz’da onayladı. Her iki meclis de yasanın cumhurbaşkanı tarafından yasalaştırılmasıyla tekliflerinin onaylandığını açıkladı.

Haziran ayında, tasarının dijital finansal varlıkların çıkarıldığı bir finansal platform, yatırım platformu veya bilgi sistemi olan elektronik platform kavramını getirdiğini bildirdi. Yakın zamanda kabul edilen yasaya göre, bu platformların ulusal ödeme sisteminin bir parçası olarak Rus merkez bankasının siciline işlem ve eylemleri göndermeleri gerekmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Rusya Parlamentosu şu anda dijital varlıklarla ilgili iki yasa tasarısı üzerinde görüşmeler yapmaktadır. Biri, potansiyel olarak ülkedeki kripto madencilerinin faaliyetlerini düzenleyecektir. Ayrıca tek mal sahibi veya serbest meslek sahibi olarak kaydolmak için belirli bir prosedürü izlemeleri gerekmektedir. Bir diğer yasa tasarısı ise dijital para biriminde, riskler ve veri gizliliği hakkında lisanslama, açıklama dahil olmak üzere dijital varlık işlemlerini yürüten firmalar için önerilen gereksinimleri içermektedir.

Vladimir Putin, Dijital Varlıkları Ödeme Aracı Olarak Yasaklayan Tasarıyı İmzaladı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram