Paul Tudor Jones’un Bitcoin Yatırımları “Sürpriz Değil”

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyük yatırımcı Paul Tudor Jones (PTJ), Bitcoin’e (BTC) yatırım yaptığını açıkladığında, kripto para piyasasında ufak çaplı bir artış yaşandı. Birçok kripto para trader’ı (kripto para ticareti yapanlar) bu sürprizi memnuniyetle karşıladı ve bunun sektörde akış değişikliğine neden olduğunu kaydetti.

9 Haziran’da Japonya basınına konuşan George Soros’un eski danışmanlarından Takeshi Fujimaki, merkez bankası kaynaklı parasal enflasyonun, mevcut durum göz önüne alındığında Jones’un açıklamasının “sürpriz olmadığını” söyledi.

Bitcoin enflasyona engel olabilir

Önceden Japon meclis üyesi olan Fujimaki, Japon Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda’ya eleştirisi nedeniyle “Kuroda düşmanı” olarak biliniyor. Fujimaki trade yaparken, PTJ ile yakın temas halindeydi. Fujimaki yaptığı açıklamada:

“Louis Bacon, George Soros, Paul Tudor, Julian Rovertson… Onlarla sık sık telefonda konuştum, şahsen tanıştım ve birçok konuda görüştüm, bu insanlar benzer zihniyete sahipler. Uzun vadeye odaklanıyor ve büyük bir trend yakalıyorlar. Paul Tudor’un kripto para dünyasına katılmasının, dünyadaki enflasyon endişelerini ciddiye aldığı ve bu şartlarda kripto para varlıklarının geliştiğine inandığı anlamına geliyor. “

Fujimaki, merkez bankaları piyasayı yeni parayla boğduğunda, bütün paranın nereye gideceği sorusunu öne sürüyor. “Parayı ‘dijital altın’ olan kripto para birimine ve BTC’ye taşımanın oldukça doğal olduğunu düşünüyorum.” diye ekliyor.

Tudor Yatırım Şirketi’nin kurucusu PTJ, BTC’nin geçen ay ki portföyünün bir parçası olduğunu açıkladı. “Büyük Parasal Enflasyon”u, BTC satın almasının sebebi olarak belirtti ve BTC’nin enflasyona engel olabileceğini savundu. “Bitcoin, bana 1976’da bu işe ilk girdiğim zamanki altını hatırlatıyor.” diye ekledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!