paypal

PayPal Her Yeni Üretilen Bitcoin’i ve Daha Fazlasını Satın Alıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PayPal’ın eski CEO’su Bill Harris, Bitcoin’i Vox için yazdığı bir makalede “tarihteki en büyük aldatmaca” olarak tanımladığında, aklına gelen son şey, şirketinin bu kripto para biriminin küresel olarak benimsenmesinde oynayacağı rol oldu.

Bu tanımlamayı, 2018 yılında tam da Bitcoin büyük bir düşüş trendinde iken yapmıştı. Dolayısı ile o dönem –Harris’in tanımladığı gibi– Bitcoin balonu patladı. Ancak işler değişti, Harris’in yerini yeni bir CEO aldı ve zamanla Bitcoin’in fiyatı da PayPal, Bitcoin Vagonu’na atlayana kadar yavaşça toparlandı.

Anlık olarak Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Pantera Capital tarafından yayınlanan bir rapora göre, PayPal’ın Bitcoin’e yaptığı atılımı, yakın zamandaki yükseliş rallisi için çok önemliydi.

PayPal Bitcoin kullanımını kolaylaştırıyor!

Her şey PayPal’ın felsefesini kripto paraya nasıl uyarladığına bağlı gibi görünüyor. Çünkü bu uyarlama kripto paraların benimsenmesini inanılmaz derecede kolaylaştırıyor. Pantera Capital’e göre, PayPal’ın kripto para hizmetlerini sunduğu basitliğin, halkın Bitcoin algısı ve diğer kripto para birimlerinin benimsenmesi üzerinde “büyük bir etkisi” oldu:

“Daha önce, Bitcoin satın alma süreci oldukça zahmetliydi: pasaportunuzla bir selfie çekin, aktif hale gelmesi için bir haftaya kadar bekleyin ve günlük limitler. PayPal öyle bir kolaylık sağladı ki, sonuçlar zaten ortada. Üç yüz milyon kişi Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerine anında erişim sağladı.”

Bu gelişme aynı zamanda PayPal’ın kullanıcı tabanının lehine önemli bir rol oynar. Pantera Capital’e göre, PayPal’ın 300 milyon hesabı bugünün Bitcoin adreslerinden 3 kat daha fazla.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Ayrıca buradan kayıt olduğunuzda komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

PayPal’ın yaptığı bu yenilik, birçok insanın Bitcoin’e ulaşmasını kolaylaştırır. Aslında Pantera Capital, büyük fintech’lerin kripto paraya olan bu ilgisinin başlı başına yeni bir fenomen olduğuna inanıyor. Bu nedenle PayPal, Cash App ve Robinhood gibi şirketler bu boğa koşusu için o kadar önemlidir ki çoğu kişi boğa koşusunun 2017 yılında yaşanan boğa koşusundan daha istikrarlı olduğunu düşünüyor.

Satın alın, hepsini satın alın!

Bitcoin Rallisinin bir başka nedeni de PayPal’ın Bitcoin ve diğer tokenler için şu anki doyumsuz iştahı olabilir. Pantera’ya göre; PayPal ve Cash App o kadar çok Bitcoin satın alıyor ki, piyasada kıtlığa neden olabilir ve bu durumda doğrudan fiyatların yükselmesine büyük katkıda bulunur.

paypal
İddia Edilen PayPal Bitcoin Satın Alımları. Kaynak: Pantera Capital

Pantera Capital’in tahminleri etkileyici ve eğer bu iddia doğruysa, zaman geçtikçe ticarete açık Bitcoin giderek daha az olacaktır:

“PayPal, Bitcoin ve diğer kripto paraları kabul etmeye başladığını duyurduğunda BTC işlem hacmi patlamaya başladı. İtBit hacmindeki artış, PayPal’ın bu büyük haberi duyurulduktan sonraki dört hafta içinde halihazırda yeni Bitcoin arzının neredeyse %70’ini satın aldığını gösteriyor. PayPal ve Cash App, yeni üretilen tüm bitcoinlerin %100’ünden daha fazlasını satın alıyor.”

Bir önceki raporda Pantera Capital, Cash App’in madencilerin dolaşıma soktuğu yeni çıkarılan tüm bitcoinlerin yaklaşık %40’ını satın aldığını iddia etti.

CashApp tarafından satın alınan bu %40’ı PayPal’ın satın aldığı %70’e eklemek, her iki şirketin de tüm yeni Bitcoin’lerin %110’unu aldığını ve tüm yeni çıkarılan paraların %10’unda bir kıtlık oluşturduğunu ortaya koyuyor.

PayPal, önde gelen Bitcoin ve kripto para uzmanlarından eleştiriler alsa da, BTC’nin son zamandaki bu hızlı fiyat hareketi zaten onlara şimdiden %62 kazanç sağladı.

PayPal Her Yeni Üretilen Bitcoin’i ve Daha Fazlasını Satın Alıyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.