Altcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Piyasa Durgun Olduğu Halde Bu Altcoin, Bir Haftada Yüzde 360 Arttı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa değerine göre 211. sıradaki bu altcoin, bir haftada yüzde 360’tan fazla yükseliş gerçekleştirdi.

Pek çok kişinin bilmediği Bitcoin Standard Hashrate Token (BTCST), geçen Perşembe gününden bu zamana yüzde 368,43 artışla haftalık en düşük 16,06 dolar seviyesinden 75,23 dolara fırladı.

CoinGecko’ya göre, bu altcoin o zamandan beri, yazının yazıldığı sırada 44,56 dolara geriledi ve en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 40,7’lik bir düşüş yaşadı.

BTCST, standart Bitcoin madencilik gücü ile teminatlandırılmış bir token’dır. Proje, Bitcoin madenciliği için bir pazar oluşturmayı ve likiditeyi artırmayı ve yatırımcıların Bitcoin madenciliğinden kazanç elde etmelerini sağlarken, pahalı BTC madencilik ekipmanı satın alma ihtiyacını ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Altcoin’in teknik incelemesine göre,

“Madencilik gücünü BTCST’ye standartlaştırarak, token’laştırarak ve borsa ticareti için token’ı listeleyerek, yatırımcıların madenciliğe maruz kalma ihtiyacını karşılarken madencilik güç piyasasına döviz dereceli likidite getirebiliriz.”

BTCST token’ını zincir üzerinde stake yapmak, sahiplerinin Bitcoin madenciliği ödülleri kazanmalarını da sağlar. Projenin internet sitesine göre BTCST’de kilitlenen toplam değer 10.933 adrese dağıtılan 237,23 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Blockchain.com’a göre, Çin’in Haziran ayı sonlarında Bitcoin madencilerine kapsamlı kısıtlamalar getirmesinden bu yana Bitcoin’in hash oranı toparlandı. Hash oranı, Bitcoin ağının işlem gücünü ölçen bir parametredir.

BTCST’nin fiyat artışı, Bitcoin’in fiyatının bu hafta istikrarlı bir şekilde yükselmesiyle birlikte geliyor. CoinGecko’ya göre BTC, yazı yazılırken son yedi gün içinde yaklaşık yüzde 19 artışla  56.430 dolardan işlem görüyor.

Piyasa Durgun Olduğu Halde Bu Altcoin, Bir Haftada Yüzde 360 Arttı!