BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,257.37
ETH
$4,209.30
XRP
$1.10
LTC
$195.39
LINK
$32.03
BNB
$486.67
XTZ
$6.63
EOS
$4.82
NEO
$44.69
$63,256.86
+4.88%
$4,209.01
+4.59%
$1.10
+1.48%
$195.39
+3.57%
$1.00
-0.02%
$1,546.01
+4.59%
$288.90
+2.25%
$55.56
+2.26%
$174.11
-1.03%

Piyasaya Giren Yatırımın Yüzde 87’si Bu Altcoin’e Yapıldı!

Solana (SOL), son zamanlarda fiyat ve benimsenme açısından piyasayı ele geçirdi ve kendini dominant bir altcoin olarak göstermeyi başardı.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Solana (SOL), son zamanlarda fiyat ve benimsenme açısından piyasayı ele geçirdi ve kendini dominant bir altcoin olarak göstermeyi başardı.

Solana son 1 ay içerisinde ilk 10’da yer alan kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdi. Bununla beraber her hafta yeni bir zirve yapmayı da başardı. Altcoin’in piyasa değeri o kadar büyüdü ki, işlem hacmi olarak Dogecoin ve XRP’yi geçerek 6. sıraya yükselmeyi başardı.

Solana’nın artan popülaritesi, projeye olan ilgiyi de arttırdı. Ethereum’a doğrudan bir rakip olan ağ, 1. sıradaki akıllı sözleşmeler platformuna bir alternatif arayan kullanıcıları sevindirdi. Hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar Solana’ya yatırım yapmaya devam etti. Altcoin her hafta gelen yatırımlardan daha büyük bir pay aldı. Bu hafta ise, SOL resmi olarak en yüksek yatırımını almayı başardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Yatırımların Çoğunluğu Solana’ya Akıyor!

CoinShares’in haftalık raporu, Solana’ya yapılan yatırımları özetledi. Rapora göre, geçen hafta kripto para pazarında 57 milyon dolarlık yatırım yapılmış. Bu, geçen hafta yapılan 98 milyon dolardan neredeyse yüzde 50 daha az. Solana, geçen hafta yapılan yatırımların yüzde 13’ünü oluşturmuş. Ancak bu hafta SOL kripto para pazarından en fazla pazar payı alan altcoin olmayı başardı.

Coinzilla Banner (728x90)

Piyasaya Giren Yatırımın Yüzde 87'si Bu Altcoin'e Yapıldı! 1 - piyasaya giren yatirimin yuzde 87si bu altcoine yapildi 1
SOL/USD Grafiği. Kaynak: TradingView

Piyasaya giren 57 milyon dolarlık yatırımın 50 milyon doları Solana’ya yapıldı. Yani SOL piyasaya yapılan yatırımların yüzde 87’sini oluşturdu. Solana ayrıca, ilk 10’daki diğer tüm kripto paralardan yüzde 34 daha iyi performans gösterdi. Altcoin ayrıca geçen hafta yaşanan piyasa düşüşüne karşı da iyi dayanmış görünüyor.

Mevcut yatırımların her hafta artmasıyla Solana, şimdi en büyük 5. kripto para olma şerefine sahip. Şu anda Solana’nın yönetimi altındaki varlıkların toplamı ise 97 milyon dolar.

Bitcoin ve Ethereum Haftalık Düşüş Yaşadı!

Solana yükselirken, diğer büyük kripto paralar geçen hafta yaşanan düşüşten nasibini aldılar. Bitcoin yapılan yatırımlar azaldı. Ethereum yapılan yatırımlar ise negatife döndü. Bitcoin yaklaşık 0,2 milyon dolarlık bir net pozitif yatırım alırken, Ethereum 6,3 milyon dolar yatırım kaybetti.

Rapor ayrıca yatırımcıların yatırımlarını çeşitlendirmeye devam ettiğini de gösterdi. Sunulan modeller, yatırımcıların altcoin’lere para yatırdığını gösterdi. Cardano, haftalık olarak 3,5 milyon dolar yatırım aldı, Ripple 3,2 milyon dolar ve Polkadot 1,7 milyon dolar yatırım aldı. Birden fazla kripto varlık sunan yatırım ürünleri ise geçtiğimiz hafta 3,5 milyon dolar değerinde yatırım aldı.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Kaynak Bitcoinist

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.