Polygon

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Polygon’dan Bomba Haber!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Polygon, İsviçre şehri Lugano’nun resmi blok zinciri platformu olarak seçildiğine dair çığır açan haberi duyurdu. Lugano şehri, bu süreçte Polygon ile blok zinciri altyapısını geliştirecek.

Polygon’un kurucu ortağı da sevincini Twitter üzerinden duyurdu.

İsviçre’nin Ticino kantonundaki en büyük şehir olan Lugano, şehrin LVGA Points token’ı ile birlikte Bitcoin (BTC) ve Tether’i (USDT) “fiili” yasal para birimi olarak ilan etti.

62 bin nüfusa sahip Lugano sakinleri artık yukarıda belirtilen kripto para birimlerini kullanarak vergi ödeyebilecekler. Teknolojik altyapıyı tamamladıktan sonra çok yakında çok çeşitli mal ve hizmetler için kripto kullanabilecekler.

Lugano, geçen yıl Bitcoin’i geçerli bir ödeme şekli olarak tanıyan El Salvador’un izinden gidiyor gibi görünüyor. Bunun yerine, El Salvador şu anda altyapıyı oluşturmaya yardımcı olmak için Algorand kullanarak blok zinciri altyapısını geliştiriyor.

Polygon, İspanyol Telekom Devi ile Ortaklık Duyurdu

Resmi bir blog gönderisine göre İspanyol telekom devinin dijital dönüşüm kolu Telefónica Tech, ticari müşterilerine Web3 tabanlı çözümler sunmak için Polygon ile güçlerini birleştiriyor.

Barcelona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde (Mobile World Congress) başlatılan anlaşmaya göre, Polygon’un ağı ve araçları, işletmelere blok zinciri teknolojisini işlerine entegre etmenin hızlı ve kolay bir yolunu sağlamak için kullanılacak. Telefónica Tech’in yönetilen blok zinciri platformu TrustOS, işbirliğinin bir sonucu olarak gelişmiş izlenebilirlik, token’laştırma ve sertifika özelliklerinden yararlanmayı umuyor.

Polygon’un kurumsal lideri Antoni Martín,

“Telefónica Tech gibi üst düzey küresel şirketlerle çalışmak Polygon’un milyonlarca insanı Web3’e getirme misyonunun merkezinde yer alıyor. Birlikte Polygon’un ölçekleme çözümlerinin NFT’ler veya tedarik zinciri genelinde değer katabileceği fırsatları keşfedeceğiz.”

Polygon’dan Bomba Haber!