Stake

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bu 6 Altcoin, Stake Yapanlar İçin Fırsat Olabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler kripto kanalı Coin Bureau’nun sunucusu Guy, yatırımcıların ödüller ve pasif gelir elde edebileceği Proof-of-Stake (POS) kripto varlıkları için en iyi seçimlerini bizlere sundu.

YouTube’da 1,97 milyon aboneye sahip olan Guy takma adlı analist, yeni bir videoda, listesindeki altı altcoin’in her birini beş önemli kritere göre incelediğini söylüyor.

Bu kriterler, stake için gereken minimum tutarı, kilitleme/kilit açma süresini, doğrulayıcılar başarısız olduğunda kesme riskini, sağlanan yıllık faizi ve kripto varlığının zaman içinde fiyatının artma potansiyelini içeriyor.

Guy, başta katman 1 akıllı sözleşme platformu Avalanche (AVAX) olmak üzere altı adet altcoin’i tercih sırasına göre bizlere şu cümlelerle aktarıyor:

“Avalanche, diğer EVM uygulamalarından yaklaşık 5 kat daha hızlı olan Ethereum Virtual Machine (EVM) sistemini uygulaması nedeniyle Ethereum’a en iyi alternatiflerden biri olduğunu yatırımcılara karşı kanıtladı.”

Guy’ın stake izleme listesinde bir sonraki sırada, ölçeklenebilir birlikte çalışabilirlik ağı Cosmos (ATOM) var.

“Cosmos, blok zincirinin saniyede 10.000’e kadar işlem gerçekleştirmesini sağlayan Tendermint adlı yeni bir hisse kanıtı mekanizması kullanıyor.

Cosmos şu anda ATOM’larını 21 gün boyunca kilitlemesi gereken yatırımcılar için yılda yaklaşık yüzde 15 stake ödülü sunuyor. Asgari stake limiti yok, cezalar ise asgari düzeyde.”

Guy’ın incelediği üçüncü altcoin, ölçeklenebilir merkezi olmayan blok zinciri platformu Cardano’dur (ADA). Yeni PoS uzlaşma mekanizması Ouroboros, saniyede yüzlerce veriyi (TPS) işleyebilir.

“Cardano’nun stake ödülleri şu anda yıllık yüzde 5’tir ve bu, stake etme ödülleri yelpazesinin alt ucundadır, ancak bazı ciddi çekici takaslarla birlikte gelir.

Stake yapan yatırımcılar için minimum stake miktarı yoktur, herhangi bir ADA için kilitleme ya da kilit açma süresi yoktur ve kesinti riski de mevcut değil.”

Kripto varlık kanalının ünlü sunucusu, bahsedilen dijital varlıklardan sonra kurumsal düzeyde blok zinciri platformu Fantom‘a (FTM) bakıyor.

“FTM’yi tutmamın ana nedeni, Fantom’un kripto para biriminde en iyi geliştiricilerden bazılarına sahip olmasıdır.

Fantom ayrıca hükümetler ve kamu kurumlarıyla ciddi ortaklıklar sağlayan birkaç kripto projesinden birisi konumunda yer alıyor.”

Ünlü sunucu Guy, bir diğer varlık Harmony’yi (ONE) sevdiğini çünkü “Avalanche, Fantom ve Ethereum’un bu varlık ile şiddetli bir rekabetle karşı karşıya olduğunu” ve de güçlü bir Ethereum (ETH) rakibi olduğunu da tekrar belirtiyor.

“Harmony, bu listedeki herhangi bir kripto para birimine kıyasla büyümek için çok fazla alana sahip görünüyor

Ne yazık ki, ONE için fiyat geçmişi, ilk 100’deki diğer altcoin’ler kadar güzel görünmüyor, ancak nispeten uzun vadeli bir yükseliş trendinde kalmaya devam ediyor.”

Guy’ın bahsettiği altıncı ve son en çok stake yapılan dijital varlık, açık kaynaklı, merkezi olmayan blok zinciri ağı Algorand’dır (ALGO).

PoS uzlaşma mekanizması, yaklaşık 1000 TPS’yi işleyebilir, yüzde 3 ödül sunar, ancak yatırımcılar için herhangi bir gereklilik yoktur.

“Algorand’ın yönetim sürecine katılırsanız, bu stake ödülü yılda yaklaşık yüzde 10’a yükseltilebilir. Bu yüzdenin çeşitli parametrelere bağlı olarak değiştiğini unutmayın.”

Bu 6 Altcoin, Stake Yapanlar İçin Fırsat Olabilir!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!