BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$62,035.57
ETH
$3,745.51
XRP
$1.08
LTC
$185.62
LINK
$25.70
BNB
$484.95
XTZ
$6.55
EOS
$4.42
NEO
$42.82
$61,947.81
+0.7%
$3,735.93
-2.88%
$1.08
-0.91%
$185.36
+0.89%
$1.00
0%
$1,372.24
-2.88%
$255.39
-2.1%
$52.44
-1.22%
$140.24
+1.89%

Ponzi OneCoin Kurucu Ortağı 90 Yıl Hapis Cezası Aldı!

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Kripto para dolandırıcısı ponzi OneCoin’in kurucu ortağı olan Konstantin Ignatov, milyarlarca dolarlık kripto para dolandırıcılığına katılma suçunu kabul etti. 14 Kasım tarihli bir BBC raporuna göre , Ignatov 4 Ekim’de bir savunma anlaşması imzaladı ve şimdi dolandırıcılıktaki rolü nedeniyle 90 yıl hapis cezasına çarptırıldı. BBC, haberlerin 12 Kasım’da kamuya duyurulduğunu söyledi.

Mart 2019’da Los Angeles Uluslararası Havaalanında tutuklandıktan sonra, Ignatov kara para aklama ve dolandırıcılık da dahil olmak üzere çeşitli suçlamalardan suçlu bulundu.

Savunma anlaşmasının şartlarına uyarak, Ignatov, ortaya çıkabilecek cezai vergi ihlalleri dışında, OneCoin’deki rolüyle ilgili başka suçlamalarla karşı karşıya kalmayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Bu anlaşmada belgesinde, Ignatov’un yetkililerle yaptığı işbirliğinin kendisine veya ailesine yönelik “şiddet uygulayabilecek kişilerin olduğunu” söyledi.

ABD’nin tanık koruma programına başvurmak ve yeni bir kimlik almak istiyor.

Ponzi OneCoin 4.4 Milyar Dolar Topladı

Ponzi OneCoin ve BitConnect’in çok büyük kripto para dolandırıcısı oldukları bilinir.

Coinzilla Banner (728x90)

BBC’ye göre, 2014 yılında kurulan Bulgaristan merkezli ponzi OneCoin firması bugüne kadar sürdürdüğü faaliyetlerde 4.4 milyar dolar (4 milyar euro) topladı.

Ponzi OneCoin Kurucu Ortağı Dr. Ruja Ignatova’nın Ortadan Kaybolması

Ignatov’un kız kardeşi ve OneCoin’in kurucu ortağı Dr. Ruja Ignatova, “Kripto Para Kraliçesi” olarak biiliniyor.

Ignatov, OneCoin’den elde edilen gelirlerin bir kısmını aklamakla suçlanan bir ABD avukatının yargılanmasında da ifade verdi.

Avukat Mark Scott, fonların gerçek mülkiyetini ve kaynağını gizlemeye çalışırken, ABD’den yaklaşık 400 milyon dolar (310 milyon euro) yollamakla suçlanıyor.

Bu duruşma sırasında, Ignatov kız kardeşi Dr. Ruja Ignatova’nın ortadan kaybolmasıyla ilgili daha fazla ayrıntı ortaya koydu.

Basında çıkan haberlere göre, Dr. Ignatova, Bulgaristan’ın Sofya şehrinde kaybolmadan önce yaşadığını belirtti.

Ignatov, ortadan kaybolduğundan beri kız kardeşi ile konuşmadığını söyledi. Onu bulmak için özel bir araştırmacı tutmuştu ama başarısız oldu.

ABD hükümeti, Scott’un duruşmasının gelecek hafta sonuçlanmasını beklediğini söyledi.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.