BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$62,035.57
ETH
$3,745.51
XRP
$1.08
LTC
$185.62
LINK
$25.70
BNB
$484.95
XTZ
$6.55
EOS
$4.42
NEO
$42.82
$62,183.15
-0.42%
$3,759.55
-3.01%
$1.09
-1.45%
$186.06
+0.08%
$1.00
0%
$1,380.92
-3.01%
$256.12
-2.18%
$52.66
-1.35%
$141.42
+1.24%

Popüler Altcoin Bir Ödeme Yöntemi Olarak Litecoin ve Bitcoin Cash’i Geride Bıraktı

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Gizlilik merkezli kripto para birimi Monero, sektör kişisel gizliliğe yeni bir göz atarken, artık önde gelen altcoinleri geride bırakıyor.

Altcoin Monero, genel kripto ödemelerine giriyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Monero’daki toplam ücretler, bu yıl Nisan ayında Bitcoin Cash ve Eylül ayının sonuna doğru Litecoin’inkini aştı. Dahası, bir sonraki popüler gizlilik tabanlı kripto para birimi Zcash için işlem maliyetleri XMR’nin % 5’inden az.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Bu, XMR’nin BCH ve LTC ile karşılaştırıldığında sağlıklı ağ kullanımının bir göstergesidir. Monero projesinin topluluk lideri Justin Ehrenhofer, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Likiditenin arttığı, daha önce makul olandan daha fazla ödemeyi destekleyen ve dolayısıyla daha fazla likidite sağlayan mükemmel bir fırtına var gibi görünüyor. Anladığım kadarıyla daha fazla likiditeye sahip Monero’ya daha fazla ödeme yapılmasından olumlu bir geri bildirim döngüsü söz konusu.”

Monero (orange) vs Litecoin (grey) vs Bitcoin Cash (blue) vs Zcash (red) total fees in USD.

Ayrıca bu yılın Temmuz ayından bu yana Monero’daki işlemlerin ortalama ücretlerinde tutarlı bir artış oldu. Bu ölçü, Litecoin’deki ortalama işlem ücretinin yaklaşık beş ila sekiz katıdır.

Monero (yellow) vs Bitcoin Cash (blue) vs Litecoin (red) avg. fee.

Monero’daki işlem gizliliği, bu protokollerde işlem sayısı ile hacminin karşılaştırılmasını engelliyor.

Coinzilla Banner (728x90)

Bununla birlikte, Monero’daki ortalama ücretin artması, Litecoin’deki gerçek işlem hacminin daha büyük olduğunu gösteriyor. Bunun nedeni, XMR’nin ücretlerden elde ettiği toplam kazanç, LTC’nin 1,33 katı iken, ortalama işlem ücretinin beş ila sekiz kat daha fazla olmasıdır.

Ancak Monero’daki ücretler Litecoin’den daha yüksek. Bir LTC işlemi yapmak kabaca 0,007 $ ve bir XMR işlemi yapmak için 0,05 $. Kullanıcıların, LTC’ye göre XMR ödemeleri yaparken aşırı maliyetler konusunda endişelenmesine gerek yoktur. Ücretlerle elde edilen kazançtaki artış, madencilik ekosisteminin büyümesine yardımcı olarak ağın güvenliğini ve likiditesini güçlendirir.

Gizlilik listenin başında

Dark web’de kullanımıyla ünlü Monero, esas olarak düzenleyici endişeler nedeniyle ihmal edildi.

Bununla birlikte, Bitcoin ve Litecoin geliştiricilerinin gizliliğe yönelik son hamlesi, Monero’nun ana akım kullanımını vurguluyor. Örneğin Litecoin, 2021’de Mimblewimble gizlilik yükseltmesini çoktan duyurdu. Ehrenhofer şunları ekledi:

“Kripto para topluluğunun gittikçe daha fazla güvendiği ve özel ödemeler için Monero’yu önerdiği başka bir dinamik daha var.”

 

Monero’daki zincir içi ilerlemenin yanı sıra, Zcash ve Dash gibi diğer gizlilik temelli tokenlar, Litecoin ve Bitcoin Cash’e kıyasla fiyat açısından daha iyi performans gösterdi.

XMR (dark blue) vs ZEC (yellow) vs DASH (purple) vs LTC (red) vs BCH (sky blue) price comparison in 2020

Yine de altcoin Monero, Zcash’te %100 ve DASH’de %65’e kıyasla %175 artışla yılbaşından bugüne fiyat artışına öncülük ediyor. Aynı ölçü yalnızca Litecoin ve Bitcoin Cash’e %35 artış sağlıyor.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Bu verilere dayanarak, piyasa nihayetinde izlenebilir emsallerinden daha fazla gizlilik temelli koinlere değer veriyor gibi görünüyor.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.