monero

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Popüler Altcoin Bir Ödeme Yöntemi Olarak Litecoin ve Bitcoin Cash’i Geride Bıraktı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gizlilik merkezli kripto para birimi Monero, sektör kişisel gizliliğe yeni bir göz atarken, artık önde gelen altcoinleri geride bırakıyor.

Altcoin Monero, genel kripto ödemelerine giriyor

Monero’daki toplam ücretler, bu yıl Nisan ayında Bitcoin Cash ve Eylül ayının sonuna doğru Litecoin’inkini aştı. Dahası, bir sonraki popüler gizlilik tabanlı kripto para birimi Zcash için işlem maliyetleri XMR’nin % 5’inden az.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Bu, XMR’nin BCH ve LTC ile karşılaştırıldığında sağlıklı ağ kullanımının bir göstergesidir. Monero projesinin topluluk lideri Justin Ehrenhofer, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Likiditenin arttığı, daha önce makul olandan daha fazla ödemeyi destekleyen ve dolayısıyla daha fazla likidite sağlayan mükemmel bir fırtına var gibi görünüyor. Anladığım kadarıyla daha fazla likiditeye sahip Monero’ya daha fazla ödeme yapılmasından olumlu bir geri bildirim döngüsü söz konusu.”

Ayrıca bu yılın Temmuz ayından bu yana Monero’daki işlemlerin ortalama ücretlerinde tutarlı bir artış oldu. Bu ölçü, Litecoin’deki ortalama işlem ücretinin yaklaşık beş ila sekiz katıdır.

Monero’daki işlem gizliliği, bu protokollerde işlem sayısı ile hacminin karşılaştırılmasını engelliyor.

Bununla birlikte, Monero’daki ortalama ücretin artması, Litecoin’deki gerçek işlem hacminin daha büyük olduğunu gösteriyor. Bunun nedeni, XMR’nin ücretlerden elde ettiği toplam kazanç, LTC’nin 1,33 katı iken, ortalama işlem ücretinin beş ila sekiz kat daha fazla olmasıdır.

Ancak Monero’daki ücretler Litecoin’den daha yüksek. Bir LTC işlemi yapmak kabaca 0,007 $ ve bir XMR işlemi yapmak için 0,05 $. Kullanıcıların, LTC’ye göre XMR ödemeleri yaparken aşırı maliyetler konusunda endişelenmesine gerek yoktur. Ücretlerle elde edilen kazançtaki artış, madencilik ekosisteminin büyümesine yardımcı olarak ağın güvenliğini ve likiditesini güçlendirir.

Gizlilik listenin başında

Dark web’de kullanımıyla ünlü Monero, esas olarak düzenleyici endişeler nedeniyle ihmal edildi.

Bununla birlikte, Bitcoin ve Litecoin geliştiricilerinin gizliliğe yönelik son hamlesi, Monero’nun ana akım kullanımını vurguluyor. Örneğin Litecoin, 2021’de Mimblewimble gizlilik yükseltmesini çoktan duyurdu. Ehrenhofer şunları ekledi:

“Kripto para topluluğunun gittikçe daha fazla güvendiği ve özel ödemeler için Monero’yu önerdiği başka bir dinamik daha var.”

 

Monero’daki zincir içi ilerlemenin yanı sıra, Zcash ve Dash gibi diğer gizlilik temelli tokenlar, Litecoin ve Bitcoin Cash’e kıyasla fiyat açısından daha iyi performans gösterdi.

Yine de altcoin Monero, Zcash’te %100 ve DASH’de %65’e kıyasla %175 artışla yılbaşından bugüne fiyat artışına öncülük ediyor. Aynı ölçü yalnızca Litecoin ve Bitcoin Cash’e %35 artış sağlıyor.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Bu verilere dayanarak, piyasa nihayetinde izlenebilir emsallerinden daha fazla gizlilik temelli koinlere değer veriyor gibi görünüyor.

Popüler Altcoin Bir Ödeme Yöntemi Olarak Litecoin ve Bitcoin Cash’i Geride Bıraktı

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!