BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,946.28
ETH
$3,859.26
XRP
$1.10
LTC
$187.08
LINK
$26.06
BNB
$485.24
XTZ
$6.67
EOS
$4.48
NEO
$42.66
$63,942.54
+2.15%
$3,857.31
+0.86%
$1.10
+0.55%
$186.99
-1.95%
$1.00
0%
$1,416.83
+0.86%
$254.50
-1.91%
$52.51
-1.5%
$145.74
+1.09%

Popüler Uygulama TikTok’tan Şok Eden Kripto Para Yasağı

Ünlü sosyal medya uygulaması TikTok, diğer finansal hizmetlerle birlikte platformunda her türlü kripto para birimi reklamını yasaklamak için harekete geçti.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Ünlü sosyal medya uygulaması TikTok, diğer finansal hizmetlerle birlikte platformunda her türlü kripto para birimi reklamını yasaklamak için harekete geçti. Bu gelişme TikTok’un kripto paralarla ilgili reklamları ilk yasaklayışı değil daha önce de buna benzer yaklaşımlar olmuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Popüler sosyal medya ağı, Cuma günü yeni yönergeler yayınlandıktan sonra, Kripto para Influencer’larının artık TikTok’ta kripto para projelerini tanıtmasına izin vermeyecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

TikTok kripto para reklamlarını yasaklıyor

İçerik yayımlama politikasını güncelleyen TikTok, aşağıda listelenen tüm finansal ürün ve hizmetlerin artık kendi platformunda yer almayacağını duyurdu; 

  • Kripto para birimleri
  • Kripto para borsaları
  • Piramit-ponzi sistemler
  • Küçük yatırımla çabuk zengin olma sistemleri
  • Kredi kartları
  • Krediler ve diğerleri.

Son raporlara göre, TikTok üzerinden tanıtılan bu yüksek riskli yatırımların ve çabuk zengin olma şemalarının kurbanlarının birçoğunun genç insanlar olması üzerine, Birleşik Krallık Mali Yürütme Kurumu (FCA) son zamanlardaki bu can sıkıcı eğilimle ilgili endişelerini dile getirdi.

Coinzilla Banner (728x90)

Finansal dolandırıcılık faaliyetlerinin durdurulması

TikTok, bu içerik politikasını güncellemesindeki amacın sosyal ağda tanıtılan kripto paralar ile ilgili ve yatırım dolandırıcılıkları ile sistemlerinin artışını sona erdirmek olduğunu ifade ediyor. Fakat bu gelen doğrudan yasaklama bildirimi kendi ürün ve hizmetlerini tanıtmak için bu platformu kullanan diğer legal finans kuruluşlarını da etkileyecek. 

Bu sosyal medya uygulaması, 2020’deki Dogecoin yükselişinden sonra “meme”lerden alınan ilhamla ortaya çıkan kripto para birimlerini tanıtmak için tercih edilen bir platform haline geldi.

Daha önce bir TikTok fenomeni kendi kitlesine DOGE’un “değerinin çok düşük” olması sebebiyle tanıtmıştı ve takipçilerini DOGE satın almaya davet etmişti. Bu tanıtımdan birkaç gün sonra DOGE %100’ün üzerinde değer artışı yakalamıştı. 

Bu TikTok fenomenin DOGE için yaptığı bu tanıtımın başarılı olmasının ardından diğer taklitçi kişiler bundan ilham alarak DOGE gibi değer artışı yakalamak için diğer TikTok fenomenlerine ödeme yaparak reklam kampanyası yapmaya başladılar.

TikTok, kripto para reklamlarını yasaklayan ilk sosyal medya platformu değil

Aynı zamanda, TikTok kripto para reklamlarını yasaklayan ilk sosyal medya platformu değil. 2018’de Facebook, ICO çılgınlığı sırasında kripto para birimi hizmet ve ürünlerini tanıtan tüm reklamları yasaklamıştı. Sosyal medya devi Facebook, aynı yıl içinde daha sonra bazı kripto para reklam yasaklarını kaldırmış olsa da 2020’de Bitcoin (BTC) ile ilgili içeriği tekrar sansürlediği görüldü.

Bunların yanı sıra, Google, 2018’de kripto para reklamlarını yasakladı, ancak geçen ay kripto para cüzdan ve borsalarının platformunda tekrar reklam yayınlamasına izin vermeye başladı.

Ancak, finans ve kripto para ile ilgili kurumların, hizmet ve ürünlerini dünyanın en büyük arama motorunda tanıtmadan önce FinCEN’e (Mali Suçlar Yürürlük Ağı) kaydolmak ve diğer GoogleAds politikalarına uymak gibi bazı gereksinimleri karşılamaları bekleniyor.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.