Raccoon Stealer

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

“Raccoon Stealer” Kötü Amaçlı Yazılımı Kripto Paralarınızı Çalabilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiliz siber güvenlik firması Sophos’un 3 Ağustos tarihinde yayınladığı bir rapor, “Raccoon Stealer” adı verilen ve veri çalan kötü amaçlı bir yazılımın kripto para cüzdanlarını boşaltabileceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Spam iletileri, kötü amaçlı internet siteleri ya da torrent üzerinden indirilen korsan yazılımlar yoluyla bilgisayarlara bulaşabiliyor.

Yasal yazılım paketlerinin korsan versiyonlarını arayan kişilerin kendilerini kötü amaçlı yazılım indirmeye yönelten internet sitelerinde bulmaları oldukça muhtemel.

"Raccoon Stealer"

Kaynak: sophos.com

“Clipper” denilen yazılımlar, kripto para kullanıcıları için çok büyük bir tehlike arz ediyor çünkü bir başkasının panosunun içerikleriyle oynayarak asıl alıcı adresini kendi adresleriyle değiştiriyorlar. Böylece herhangi bir şeyden şüphelenmeyen kurbanlar eğer kopyaladıkları cüzdanı iki kez kontrol etmezlerse coin’lerini direkt olarak kötü kişilerin ellerine yolluyorlar.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Eylül Ayına Kadar En Az 80 Bin Dolar Olabilir!

Raccoon Stealer, kripto para çalmak dışında, kurbanın bilgisayarına en popüler gizlilik coin’i olan Monero’yu gizlice kullanan kripto para hırsızlığı komut dosyalarını çalıştırmak için veriler yüklüyor.

Bu yazılımın arkasındaki suçlunun şimdiye kadar 13,200 dolar değerinde kripto para çaldığı ve 2,900 dolar değerinde kripto para madenciliği yaptığı söyleniyor.

“Raccoon Stealer” Kötü Amaçlı Yazılımı Kripto Paralarınızı Çalabilir