Kripto Para

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Raoul Pal: “Kripto Paralar Yakın Zamanda Çok Büyüyecek!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finansman şirketi Real Vision CEO’su Raoul Pal, kripto para sektörünün piyasa değerinin hala büyümek için devasa bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyor.

Raoul Pal, Anthony Pompliano ile yaptığı yeni bir röportajda kripto sektörünün internetten daha hızlı büyüdüğünü söyledi.

“İnternetin benimsenmesiyle ilgili bir grafiğim var ve kripto parayla güzel bir şekilde eşleşiyor, ancak internet 150 milyon kullanıcıya sahipken yılda yüzde 63 büyüyordu, kripto buna ulaştı. Kripto yüzde 113 büyüyor, yani bu, tarihteki en hızlı benimsenen teknolojinin neredeyse iki katı.

Hiç böyle bir şey görmedik. 2024’e kadar 1 milyar insana ulaşacak. Yani bu gerçekten çok hızlı olacak. On yılın sonunda, muhtemelen 3,5-4 milyar insan, yani dünyanın çoğu bunu kullanacak.”

Bu yazı hazırlanırken kripto para sektörünün toplam piyasa değeri 2,31 trilyon dolardı.

Pal, hisse senetleri, tahviller ve gayrimenkul dahil olmak üzere çoğu büyük varlık sınıfının 150-300 trilyon dolar aralığında olduğunu belirtiyor.

Goldman Sachs’ın eski yöneticisi, kripto para sektörünün diğer sektörlerle eşleşmesi için 100 kat artacağını düşünüyor.

“Diğer varlık sınıflarına uyması için kabaca bir değerin 200 trilyon dolar olduğunu düşünüyorum. Yani 100x. Daha önce bu tür bir büyüklüğün 100 katını yapan bir varlık olmamıştı.

Bunu daha önce hiç görmedik, hiçbirimiz bunu yaşamadık. Bence bu, dünyanın en kısa sürede gördüğü en büyük servet birikimi olacak.”

Raoul Pal: “Kripto Paralar Yakın Zamanda Çok Büyüyecek!”