Ripple

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ripple Davasında Gelişme Yaşandı! Artık XRP Sahipleri Yardım Edebilecek!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple (XRP) sahipleri mahkemeye yardımcı olabilecekler, ancak davaya doğrudan müdahale etmelerine izin verilmiyor.

Federal Yargıç Analisa Torres, XRP sahiplerinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun blok zinciri şirketi Ripple aleyhindeki davasına müdahale etme hareketini eylemi gereksiz yere geciktireceği için reddetti.

Ancak, önemli bir detay var. Davalılar artık amici curiae (Latince: “mahkemenin dostları”) olarak devam edebilirler, yani bilgilendirme sunabilecekler:

“Buna göre, yatırımcıların bireysel kapasitelerinde bu davada amici curiae olarak hareket etmelerine izin verilecektir. Bu nedenle, yatırımcıların, mahkeme tarafından önceden onaylandığı şekilde davayla ilgili yasal konularda bilgilendirme sunarak mahkemeye yardımcı olmasına izin verilecektir.”

XRP sahiplerinin kanıt sunmalarına veya tanık sunmalarına izin verilmediğine dikkat edilmelidir. Katılımları önyargıyı önlemek için yasal konularla sınırlıdır.

Daha önce bildirildiği gibi, bu durum başlangıçta başlangıçta teknik bir aksilik nedeniyle Mart ayı ortasında önyargısız bir şekilde reddedildi.

XRP topluluğunu Ripple’ın SEC ile olan yasal savaşına sokma çabalarına öncülük eden Deaton Hukuk Bürosu’ndan Avukat John Deaton, bireylerin yanı sıra işletmelerin de davadan zarar gördüğünü iddia etti.

SEC, XRP sahiplerinin, Ripple’ın savunmasının konuşma noktalarını yeniden ele alarak ajansı kendilerine karşı yasal işlem başlatmaya zorladığını savundu.

Düzenleyici ayrıca, yatırımcılarına amici statüsü verilmesinin önyargıları nedeniyle “uygunsuz” olacağını belirtti. XRP topluluğu, devlet kurumu hakkında “yanlış ifadeler” yaymakla suçlandı.

Ripple Davasında Gelişme Yaşandı! Artık XRP Sahipleri Yardım Edebilecek!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!