Ripple, MoneyGram’ın Gelirini 113 Milyon Dolar Arttırdı

MoneyGram
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) aracılığıyla yapılan başvurulara göre, para aktarım ağı olan MoneyGram, Blockchain tabanlı ödeme şirketi Ripple Labs sayesinde 11 milyon dolardan fazla gelir elde etti.

Şirket tarafından yapılan bir basın açıklamasında, yılın iki çeyreğine bölünmüş biçimde Ripple (XRP) üzerinden, dördüncü çeyrekte 8,9 milyon dolar ve üçüncü çeyrekte ise 2,4 milyon dolar olmak üzere toplamda 11,3 milyon dolar gelir elde ettiği vurgulandı. Şirketin dördüncü çeyrekteki toplam geliri 323,7 milyon dolar olarak açıklandı.

“MoneyGram, Blockchain kullanımını ölçeklendiren ilk para transferi şirketi Ripple ile stratejik ortaklığını genişletmeye devam etti.”

SEC dosyalarındaki hiçbir şey, Ripple’ın yatırımının ne için kullanılacağını belirtmez. Bununla birlikte, şirketin Ripple ile olan anlaşması, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için XRP’yi ve Blockchain ürünü ODL’yi (İsteğe Bağlı likidite) kullanmasına izin veriyor.

“MoneyGram ve Ripple arasında olan anlaşma, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için yapıldı. Bunun yanı sıra XRP’yi ve Blockchain’i kullanarak Ripple yoluyla bir dengelenme sağlanmakta. Şirket, bu ortaklığın işletme sermayesi ihtiyaçlarımızı azaltacağını, ek kazançlar ve nakit akışları oluşturacağını beklemektedir.”

MoneyGram ve Ripple arasındaki ortaklıkların tarihi gelişimi

MoneyGram’ın Ripple ile zaten finansal bağları mevcut. Ripple, XRP’yi ödeme sistemine entegre etmek için Ocak 2018’de MoneyGram için bir ortaklık kurdu.

Haziran 2019’da, bu iki firma, sınır ötesi ödemeler ve dijital varlıklarla yapılan döviz anlaşmaları konusunda işbirliği yapmak için bir ortaklığa girdi. Ripple, Kasım ayını tamamlayan 50 milyon dolarlık bir yatırımla adını duyurdu.

Bu yakın iş ilişkisine rağmen, para transferi yöntemlerinin hepsi Ripple tarafından yönetilmiyor. En son şirket, Visa tabanlı gerçek zamanlı para göndermeye izin veren bir hizmet olan FastSend’i tanıttı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!