BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,499.10
ETH
$4,200.90
XRP
$1.10
LTC
$195.84
LINK
$32.27
BNB
$486.86
XTZ
$6.67
EOS
$4.83
NEO
$44.74
$63,491.11
+5.17%
$4,199.79
+4.24%
$1.10
+1.86%
$195.72
+3.7%
$1.00
0%
$1,542.62
+4.24%
$288.26
+4.14%
$55.80
+2.72%
$174.83
-1.02%

Ripple, MoneyGram’ın Gelirini 113 Milyon Dolar Arttırdı

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) aracılığıyla yapılan başvurulara göre, para aktarım ağı olan MoneyGram, Blockchain tabanlı ödeme şirketi Ripple Labs sayesinde 11 milyon dolardan fazla gelir elde etti.

Şirket tarafından yapılan bir basın açıklamasında, yılın iki çeyreğine bölünmüş biçimde Ripple (XRP) üzerinden, dördüncü çeyrekte 8,9 milyon dolar ve üçüncü çeyrekte ise 2,4 milyon dolar olmak üzere toplamda 11,3 milyon dolar gelir elde ettiği vurgulandı. Şirketin dördüncü çeyrekteki toplam geliri 323,7 milyon dolar olarak açıklandı.

“MoneyGram, Blockchain kullanımını ölçeklendiren ilk para transferi şirketi Ripple ile stratejik ortaklığını genişletmeye devam etti.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

SEC dosyalarındaki hiçbir şey, Ripple’ın yatırımının ne için kullanılacağını belirtmez. Bununla birlikte, şirketin Ripple ile olan anlaşması, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için XRP’yi ve Blockchain ürünü ODL’yi (İsteğe Bağlı likidite) kullanmasına izin veriyor.

Coinzilla Banner (728x90)

“MoneyGram ve Ripple arasında olan anlaşma, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için yapıldı. Bunun yanı sıra XRP’yi ve Blockchain’i kullanarak Ripple yoluyla bir dengelenme sağlanmakta. Şirket, bu ortaklığın işletme sermayesi ihtiyaçlarımızı azaltacağını, ek kazançlar ve nakit akışları oluşturacağını beklemektedir.”

MoneyGram ve Ripple arasındaki ortaklıkların tarihi gelişimi

MoneyGram’ın Ripple ile zaten finansal bağları mevcut. Ripple, XRP’yi ödeme sistemine entegre etmek için Ocak 2018’de MoneyGram için bir ortaklık kurdu.

Haziran 2019’da, bu iki firma, sınır ötesi ödemeler ve dijital varlıklarla yapılan döviz anlaşmaları konusunda işbirliği yapmak için bir ortaklığa girdi. Ripple, Kasım ayını tamamlayan 50 milyon dolarlık bir yatırımla adını duyurdu.

Bu yakın iş ilişkisine rağmen, para transferi yöntemlerinin hepsi Ripple tarafından yönetilmiyor. En son şirket, Visa tabanlı gerçek zamanlı para göndermeye izin veren bir hizmet olan FastSend’i tanıttı.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler

Yoruma kapalı.