Tim Draper, Servetini Bitcoin Bazlı Değerlendirdi

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tim Draper, sahip olduğu servetini altı ay önce borsalardan çektikten sonra, portföyünün “büyük” bir kısmını Bitcoin (BTC)’e çevirdi.

24 Şubat’ta CNBC’ye konuşan risk sermayesi yatırımcısı ve kripto para destekçisi olan Draper, geçen yıldan bu yana kripto para varlıklarının miktarının önemli ölçüde arttığını belirtti.

Draper: “Uber sürücüler günlük ticaretin içinde”

Bitcoin’e olan inancının ne kadar olduğu  sorusuna Draper, ‘’Çok, çok, çok fazla’’ şeklinde cevap verdi.

“Ben inanan birisiyim. Şöyle bir bakıyorum ve kendi kendime ‘Hey, bu daha da iyiye gidiyor’ diyorum. İnsanlar uzun vadede daha iyi şeyleri tercih ederler.”

Draper, karakteristik Bitcoin logolu kravatıyla konuşma yaparken, dünya çapındaki borsalarsa Korona virüsü endişesi nedeniyle düşüş yaşıyordu.

Draper konuşmasına devam ederken, daha önceden de stokların çok boş olduğu endişesine dayandırılarak krize neden olabileceği düşüncelerinin aşıldığını belirtti.

Draper, “Sektör hareketlenmeye devam ediyor. Piyasadaki heyecan artıyor. Uber sürücüleri günlük ticaretin içindeler. Tüm işaretler ortada” dedi.

Draper, VC (Venture Capital) firması Draper Associates’in hala özel pazarlarda aktif olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca diğer büyük kripto para birimi yatırımı Tezos (XTZ), yılın başından bu yana iki kattan fazla arttı.

Buffett’in Bitcoin eleştirisini reddetti

Kripto para destekçileri tarafından, Draper’ın 2022 yılında Bitcoin’in 250,000 dolar seviyesine ulaşacağını düşündüğü biliniyor.

Bu süre zarfında, bankalar ve sigortacılar gibi yatırımların da sağlığının daha da kötüye gideceği konusunda uyarıda bulundu. Üstelik Pazartesi günü erken saatlerde Berkshire Hathaway Başkanı Warren Buffett‘in Bitcoin hakkında yaptığı yorumlara katılmadığını belirtti.

Draper, “Tabii ki endişeli” diye karşılık verdi.

En son Bitcoin karşıtı diyalogda Buffett, kripto para birimlerinin toplu yatırım ürünü olmadığını iddia etmişti.

CNBC’ye, “Kripto paraların temelde hiçbir değeri yok ve hiçbir şey üretmiyorlar” dedi.

“Yani önümüzdeki yirmi yıl için küçük defter kayıtlarına bakıyorsunuz ve bu kripto para biriminden X’e sahip olduğunuzu görüyorsunuz. Ancak bu paranın çoğalmadığını, teslim edilmediğini söyleyen bir mail alıyorsunuz. Bu durumda hiçbir şey yapamazsınız. Tek umudunuz, bir başkasının gelip size daha fazla para ödemesi.”

Basın tarafından bildirildiği gibi, BTC / USD, 2020’nin en güçlü yatırımı olmaya devam ediyor. Bugüne kadar Bitcoin ile elde edilen kazançlar yüzde 40’ı aştı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!