Kripto Para

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Ruslar Kripto Para Kullanamayabilir! ABD’li Senatör Tasarı Sundu!

Ruslar Kripto Para Kullanamayabilir! ABD’li Senatör Tasarı Sundu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Senatörü Elizabeth Warren, Hazine Bakanlığının Rus kripto cüzdanları için işlemleri kolaylaştıran borsaları yasaklamasına olanak tanıyan yeni bir yasa tasarısı sunuyor.

Tasarı ayrıca Başkan Joe Biden yönetiminin Rusya’ya karşı yaptırımlardan kaçınmayı kolaylaştıran yabancı dijital varlık aktörlerini belirlemesini gerektirecek.

Warren’ın yaptığı açıklamaya göre, yönetim yaptırımlardan kaçan kripto sahiplerine yaptırım uygulama yetkisine sahip olacak.

Massachusetts’ten bir Demokrat olan Warren, tasarıyı Senatörler Mark Warner (D-VA), Jack Reed (D-RI) ve Jon Tester (D-MT) ile birlikte sundu.

Warren bir basın açıklamasında şöyle dedi:

“Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve yandaşları kripto para birimleri kullanarak servetlerini hareket ettirebilir, depolayabilir ve saklayabilir, bu da potansiyel olarak ABD’nin ve dünya çapındaki ortaklarının Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaşına yanıt olarak uyguladığı tarihi ekonomik yaptırımlardan kaçmalarına olanak tanır.

Yaptırım programımızı güçlendirmek ve Rus kaçakçılığına yönelik her türlü yolu kapatmak için meslektaşlarımla Dijital Varlık Yaptırımlarına Uygunluğu Geliştirme Yasasını tanıtmaktan memnuniyet duyuyorum.”

Kaliforniya’dan bir Demokrat olan Temsilci Brad Sherman, yeni bir Mali Hizmetler Meclisi Komitesi toplantısında, Temsilciler Meclisi’ne de bir refakatçi yasa tasarısı sunmayı planladığını söyledi.

Uzun süredir Bitcoin (BTC) ve kripto eleştirmeni olan Sherman, yasa tasarılarının Başkan Joe Biden’in yönetiminin bu kriz bitene kadar Rus tabanlı kripto cüzdanları için işlemleri yasaklamasına olanak sağlayacağını ekledi.

Kripto para borsası yöneticileri, Rus müşterilerinden gelen hizmetleri kesme çağrılarına karşı kamuoyu önünde geri adım attı.

Örneğin Kraken CEO’su Jesse Powell, Twitter’da Ukrayna halkına duyduğu derin saygıya rağmen, borsasının yasal bir zorunluluk olmaksızın Rus müşterilerinin hesaplarını dondurmayacağını söyledi.

“Bu gereklilik, Kanada’da gördüğümüz gibi protestolara, banka kaçakçılığına ve ülkeden kaçma girişimlerine yanıt olarak kendi hükümetinizden gelebilir. Rus halkını hükümetinin politikalarına karşı döndürmek için bir silah olarak ABD gibi yabancı devletlerden gelebilir.

Kraken’deki kripto sahiplerinin büyük çoğunluğunun savaş karşıtı olduğunu tahmin ediyorum. Bitcoin, bireyciliği ve insan haklarını güçlü bir şekilde destekleyen özgürlükçü değerlerin somutlaşmış halidir. Kanada’da kripto, rejime karşı çıkanlar için kalan tek finansal yoldu.”

Ruslar Kripto Para Kullanamayabilir! ABD’li Senatör Tasarı Sundu!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!