featured

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Senatör Warren, Elon Musk’ın Vergiden Kaçtığını Söyledi!

Senatör Warren, Elon Musk’ın Vergiden Kaçtığını Söyledi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk, kriptodan nefret eden Senatör Warren’a vergi ödemeleri konusunda sert bir yanıt verdi, Billy Markus da Musk’ı destekledi.

ABD hükümetinde görev alan ve bir kripto düşmanı olan Senatör Elizabeth Warren, Elon Musk’ın vergi ödemeye başlaması gerektiğini tweet’ledi.

Geçtiğimiz günlerde Time Dergisi tarafından “2021’in Kişisi” olarak adlandırılan Tesla’nın CEO’su, Dogecoin’in kurucusu ile beraber ABD’li politikacıya yanıt verdi.

Senatör Warren, Elon Musk’ın Vergiden Kaçtığını Söyledi

Senatör Warren, Tesla CEO’sunun “yılın kişisi” ilan edilmesiyle ilgili bir makaleyi paylaştığında, Elon Musk’ın herkesten bedavaya almak yerine vergi ödemeye başlaması gerektiğini söyledi. Hatta alaycı bir şekilde bunun için vergi kodunu değiştirmeyi önerdi.

Elon Musk’ın yanıtı kısa sürede geldi. Senatörün “bu yıl tarihteki herhangi bir Amerikalıdan daha fazla vergi ödeyeceği” gerçeğine daha fazla dikkat etmeye başlamasını önerdi.

Bloomberg’e göre Musk’ın bu yılki vergi faturası 10 milyar doları geçebilir. Musk, işlemlerle ilgili vergileri karşılamak için şimdiye kadar Tesla’daki hissesinin yüzde 10’unu sattı.

Musk ayrıca hükümetin vergi ödemelerinin tamamını bir kerede harcamamasını tavsiye etti.

Çoğu zaman Elon Musk’ı destekleyen, Dogecoin’in kurucu ortağı Billy Markus, topluluktaki birçok kişinin bildiği gibi, Elizabeth Warren’a karşı olumsuz tutumunu paylaşmak ve en büyük DOGE hayranını desteklemek için tweet attı.

Görsel: Twitter

Senatör Warren, Elon Musk’ın Vergiden Kaçtığını Söyledi!
Yorum Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!