Rusya

Rusya Madenciliği Yasallaştırıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya Bakanlığı, kripto madenciliğini ticari bir faaliyet olarak tanımayı ve elde edilen karlar üzerinden vergiler getirmeyi amaçlıyor.

Rus hükümeti dijital varlıklar için düzenleyici bir proje üzerinde çalışmaya devam ederken, bir bakanlık kripto madenciliği piyasası ile ilgili başka bir teklif sundu.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Bahsi geçen ülkenin yerel haber ajansı Izvestia’nın Salı günü aktardığı üzere, Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı, ülkedeki kripto madenciliği üzerinde bir düzenleme planına yeşil ışık yaktı ve “elektrik üretiminde sürdürülebilir fazlalığa sahip alanlarda madencilik çalışmalarına izin vermeyi dile getirdi” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Teklife ek olarak bakanlık, Rusya’nın belirli bölgelerinde madencilik şirketleri ve veri merkezleri kurmak için daha düşük maliyetler sağlanmasının yanı sıra bu tür tesisler için daha düşük enerji oranları teklif edilmesini önerdi.

Bakanlık ayrıca, paylaşılan bilgilere göre artan enerji harcamalarına kıyasla daha yüksek enerji oranları getirmeyi önererek, kişisel olarak yapılacak madencilik için bir güç kullanım sınırı belirlemek istiyor. Bildiride, otoritenin henüz bunun için bir eşik tutarı belirlemediği belirtildi.

Ekonomik Kalkınma bakanlığına göre, teklif edilen yeni kurallar, ülkenin diğer bölgelerinde konut, sosyal tesisler ve altyapı için yetersiz güç kaynağı risklerini de ortadan kaldıracak.

Bu gelişmelere ek olarak, bakanlığın kripto madenciliğini ticari bir çalışma olarak benimsemeyi ve kripto para madenciliğinden elde edilen karlar üzerinde vergiler getirmeyi sunduğu bildirildi.

En son sunulan teklif, yönetimin farklı bölümlerinin hala Bitcoin’in (BTC) nasıl düzenleneceğinin konuşulduğu Rusya’daki kripto düzenlemesi konusundaki devam eden belirsizlik sırasında geldi.

Daha önce BİTCOŞAR tarafından bildirildiği üzere, Rusya Maliye Bakanlığı kripto endüstrisini düzenlemeyi savunurken, Rus merkez bankası yatırımcı koruma risklerini öne sürerek kripto varlıklarını yasaklamak amacıyla agresif bir şekilde ısrar ediyor. Hükümet 8 Şubat’ta kripto düzenlemesi kavramını resmen onaylarken, Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, daha sonra bankanın, devletin kararını desteklemediğini ve Rusya’da kripto paranın benimsenmesine karşı çıkmaya olan tavrının devam edeceğini açıkladı.

Hükümet ve merkez bankasının bu Cuma gününe kadar ortak bir kripto düzenleme tasarısı sunması bekleniyor.

Rusya’daki bazı devlet destekli büyük finans kurumları, son zamanlarda ülkede kriptoyu düzenleme fikrini destek verdi. Rusya’nın bankacılık devi Sber’in yönetim kurulu başkan yardımcısı Anatoly Popov’un, şirketin sektörü yasaklamak yerine düzenlemeye destek verdiğini dile getirdi.

“Bizim düşüncemiz, hükümetin kripto para birimlerinin yasaklanmasını değil düzenlenmesi gerektiği konusundaki diğer düşüncelerle örtüşüyor. Vatandaşların ve kuruluşların yasal olarak kripto para piyasasında yatırım yapmalarını sağlayacak, AML mekanizmalarını ve vergilendirmeyi de hesaba katacak güçlü bir düzenlemeye ihtiyaç var.”

Rusya Madenciliği Yasallaştırıyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.