Rusya, Petrol Ticaretinde Bitcoin’i Kullanabilir!

Rusya
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir bildiriye göre, Rusya‘nın petrol ödemeleri için BTC’yi kabul edebileceği söyleniyor.

Bazı haberlere göre, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken ve Batı’nın yaptırımları da geride kalırken, ülke petrol ödemeleri için Bitcoin’i kabul edebilir.

Rusya Federasyonu’nun 7. Devlet Duması’ndaki Birleşik Rusya partisi milletvekili Pavel Zavalny, ülkenin petrol ödemeleri için Bitcoin’i kabul edebileceğini ifade etti.

”Satın almak isterlerse, ya çok parayla ödesinler ve bu bizim için daha iyidir ya da bizim için uygun olanı ödeyin. Para birimleri farklı olabilir ve bu normal bir uygulamadır, dolayısıyla Bitcoin ticareti de yapabilirsiniz.”

En son piyasa hareketlerinin ise yukarıdaki yorumlarla ilişkili olup olmadığı belli değil, ancak BTC Mart ayının başından bu yana ilk kez 44 bin dolara ulaştı.

Rusya, Petrol Ticaretinde Bitcoin’i Kullanabilir!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.