samsung

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Samsung’dan Kripto Para Ödemelerini Güvenli Hale Getirecek Yeni Çip!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore menşeli elektronik şirketi Samsung, kripto paralarla ilgili attığı adımlarla adından söz ettirmeyi başarıyor. Bildiğiniz üzere son olarak THETA kripto para birimi ile ortak anlaşmaya varmıştı. Şimdi ise Asya ülkesi, kripto para teknolojisi için yeni güvenlik seti ortaya koydu. 

Samsung şirketi bugün yayınladığı basın açıklamasında, akıllı cihazlar için kripto para ile ilgili müjdeli bir haber duyurdu. Şirketin yaptığı açıklamaya göre kripto para işlemleri daha güvenilir hale gelecek.  

Secure Element (SE), yani ”Güvenli Öğe” yongası adı altında ‘’geliştirilmiş’’ yazılımı oluşturdu. Geliştirilen yazılım ile beraber depolama alanı ve mobil üzerinden yapılan ödemeler daha fazla güvence altına alınacak. 

Secure Element (Güvenli Öğe) en zor sayılabilecek güvenlik aşamalarından bile başarıyla geçebilecek. Hatta şirket, Common Criteria (ortak kriter) EAL 6+ güvenlik standardı ile daha kuvvetli olduğunu belirtti. 

Elektronik şirketi, ‘’S3FV9RR’’ isimli çip ile piyasa çıkması bekleniyor. Konuyla alakalı şirketin pazarlama kıdemli başkan yardımcısı Dongho Shin şunları aktardı: 

”Artık mobil ve temassız ödeme çağındayız. Akıllı cihazların sıklıkla kullanıldığı herkes tarafından bilinir. Bu cihazlarda yer alan kişisel verileri koruyabilmek, mobil bankacılık, kripto para işlemleri ve hisse senedi ticareti gibi işlemlerde sunduğumuz sistemin güvenliği olacağını düşünüyoruz.’’ 

Samsung kripto para sektörünü yakından takip ediyor 

Samsung, kripto para ve Blockchain teknolojisini yakından takip ediyor. DLT (dağıtılmış defterler teknolojisi) yatırımı ile beraber Asya menşeli şirket, teknolojiyi birçok ürününe entegre ediyor. 

Mayıs ayının başlarında Samsung, kendine ait olan Samsung Pay ödeme sistemi ile ilgili bir çalışma daha yürütmüştü. Kripto para ödemeleri üzerinde çalışmıştı. Bu çalışmayı Visa kart platformu olan Swipe ile birlikte ortak şekilde sürdürmüştü. 

Bu yılın Şubat ayında da şirket, S10 modellerinde tanıtılan Blockhain güvenlik teknolojisini yeni amiral gemisi S20’ye entegre etti. Güney Koreli şirketin kripto paralar ve Blockchain teknolojisine daha fazla yatırım yapacağı düşünülüyor.

Samsung’dan Kripto Para Ödemelerini Güvenli Hale Getirecek Yeni Çip!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!