SEC

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

SEC, 2 Aralıkta Kripto Para Birimlerini Tartışacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto ve dijital varlıklarla ilgili konuları kapsayan bir panel tartışması düzenleyeceğini açıkladı. Görüşmede, komisyonun ana hedefi olan yatırımcının korunmasının sağlanması amaçlanacak. SEC, yeni teknolojilerin hızla gelişmesiyle birlikte pazarın hızla değişen koşullarını da tartışacak.

Resmi açıklamaya göre panel, dijital varlık piyasasına maruz kalmaya istekli yatırımcıları korumanın yeni yollarını araştıracak. Komisyon üyeleri, yeni oluşturulmuş, merkezi olmayan piyasa yapısına uygun olarak mevcut düzenleyici çerçevenin optimizasyonunu tartışacaklar.

Farklı blok zincirleri, DeFi teknolojileri, kripto tabanlı ETF’ler ve stabilcoin’ler komisyonun ele almayı dört gözle beklediği konular olarak karşımıza çıkıyor.

Piyasa genel olarak olaya henüz tepki göstermedi, ancak aslında tüm piyasa için olumlu bir sonuca sahip olabilir. Daha önce SEC, yeni kripto bazlı ürünlerin çıkarılmasına faaliyet gösterecekleri piyasayı uygun şekilde düzenlemenin bir yolunun bulunması halinde izin vereceklerini belirtmişti.

Panel, Morgan State Üniversitesi’ndeki Graves İşletme ve Yönetim Okulu’nda profesör olarak çalışan, Blockchain ve Finansal Teknoloji Araştırmaları Merkezi’nin kurucu direktörü Alie Emdad da dahil olmak üzere çeşitli finans şirketlerinden ve üniversitelerden uzmanları içerecek.

Blockchain endüstrisi, devlet kurumlarına eğitim sağlayarak ve SEC gibi komisyonlarla sürekli iletişim halinde olan blockchain ağlarının daha da geliştirilmesini ve benimsenmesini savunan bir şirket olan The Blockchain Association’ın yöneticisi Kristin Smith tarafından da temsil edilecek. Panel tartışması yaklaşık bir buçuk saat sürecek.

SEC, 2 Aralıkta Kripto Para Birimlerini Tartışacak!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!