SEC Kripto Borsalarını Düzenleyecek!

SEC
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

The Wall Street Journal’ın haberine göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler kripto para ticaret platformlarını düzenlemeye yönelik olası yaklaşımları düşünüyor. 

SEC, rapora göre kullanıcılarının hem emtia hem de menkul kıymet ticareti yapmalarına izin veren kripto ticaret platformlarını dizginlemek için Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ile birlikte çalışacak.

Gensler, kripto para borsalarının geleneksel borsalara benzer şekilde çalıştığını ve bu yüzden aynı düzeyde incelemeyle karşı karşıya kalmaları gerektiğini savunuyor.

Bu nedenle, SEC, yatırımcı korumalarını kripto ticaret platformlarına genişletmeye odaklanmıştır.

Gensler ayrıca kripto borsalarının müşterilerinin varlıklarının velayetini aldığını da kaydetti. Bu nedenle, dijital varlıkları borsalarda saklamayı daha güvenli hale getirmek için saklamayı ticaretten ayırmayı önerdi.

Daha önce Gensler, defalarca Kongre’den SEC’in kripto para birimi değişimlerini düzenlemesine yardım etmesini istemişti.

SEC Kripto Borsalarını Düzenleyecek!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.