Borsalardan 4,3 Milyar Dolarlık Bitcoin Çekildi!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En son ki Glassnode verilerine göre yatırımcılar tarafından borsalardan büyük miktarda Bitcoin aktif olarak çekiliyor. Veriler, Mart ayının borsaların yaklaşık 100.000 BTC kaybettiği arka arkaya dördüncü ay olduğunu gösteriyor.

Borsa Çıkışları

2021’in sonundan itibaren yatırımcılar, merkezi borsalara olan güvenin önemli ölçüde düşmesi ve piyasanın yavaş yavaş birikim aşamasına girmesi nedeniyle aktif olarak borsalardan fonları uzaklaştırıyorlardı.

https://twitter.com/glassnode/status/1510772955327909890

Ocak ayının başında, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri değerinin neredeyse yüzde 40’ını kaybetti. Bildirildiğine göre, o zaman, Bitcoin balinaları, merkezi borsalarda yeni varlıklar satın alarak ve onları gözetimsiz cüzdanlarına taşıyarak cüzdanlarında yeni varlıklar biriktirmeye başladılar.

Yoğun birikim ve borsa platformlarından arzın kaldırılmasıyla Bitcoin, perakende veya kurumsal yatırımcılardan güçlü bir talep gelmesi durumunda gelecekte arz şokunun kurbanı olabilir.

Yatırımcılar Güvenini Kaybediyor

Büyük borsa çıkışlarını körükleyen bir başka neden, Kraken ve hatta Binance gibi büyük borsalardaki bir dizi sınırlama ve hesap yasaklarına bağlıdır. Kraken CEO’su, borsa yönetim ekibinin bulundukları ülkelerin düzenleyicileri nedeniyle kontrol edemediği herhangi bir alım satım veya para çekme kısıtlamasından kaçınmak için kullanıcıları varlıklarını borsa kontrollü cüzdanlardan uzaklaştırmaya çağırdı.

Büyük yatırımcılar ticaret platformları yerine cüzdanları tercih ederken, daha küçük piyasa katılımcıları fonlarını üçüncü şahısların yaptırımlarından veya düzenlemelerinden kaçınabilecek merkezi olmayan ticaret platformlarına taşıyor.

Borsalardan 4,3 Milyar Dolarlık Bitcoin Çekildi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.