Binance

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

SEC’den Binance’a Soruşturma!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Wall Street Journal tarafından Salı günü yayınlanan bir rapora göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para devinin ABD merkezli kolu Binance.US hakkında bir soruşturma başlattı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao ile bağlantılı iki ticaret şirketi olan Merit Peak Ltd ve Sigma Chain AG, menkul kıymetler gözlemcisi bunların yan kuruluşla tam olarak nasıl bir ilişki içinde olduklarını belirlemeye çalışırken soruşturmanın merkezinde yer alıyor. 2021’in sonlarında Zhao, her iki şirketin de başındaydı.

Alım satım platformlarının, alım satımlarını daha verimli bir şekilde gerçekleştirerek diğer alım satımcılara karşı haksız bir avantaj elde edebilecekleri bağlantılı piyasa yapıcıların adlarını ifşa etmeleri kanunen zorunludur.

Eylül 2019’da piyasaya sürülen Binance.US, 2020’de SEC tarafından da mahkemeye çağrılmıştı. Düzenleyici, yan kuruluşun gerçekten ana borsadan bağımsız olarak çalışıp çalışmadığını öğrenmek istedi.

Geçen Nisan ayında halka  açılan rakip Coinbase, Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada, herhangi bir bağlı piyasa yapıcısının bulunduğunu yalanladı.

SEC’den Binance’a Soruşturma!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!