featured

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

SEC’den Robinhood’a Kripto Uyarısı! Yasal Soruşturma Başlıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir rapora göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), finansal hizmet sağlayıcısı Robinhood’a bir Wells Bildirimi gönderdi. SEC’in bu eylemi, şirketin kripto para sektöründeki operasyonları ve kripto varlıkların listelenmesi ile ilgili.

SEC, Robinhood’un Kripto Girişimlerine Karşı Yaptırım Uygulamayı Düşünüyor; Şirket, İşbirliği Yaptığını Söyledi!

SEC personeli, Robinhood’a karşı yaptırım uygulanmasını tavsiye eden bir Wells Bildirimi vermeye geçici olarak karar verdi. Bu bilgi, 6 Mayıs 2024 tarihinde kamuoyuna açıklanan bir 8-K dosyasında ortaya çıktı. Detaylar, “Diğer Olaylar” olarak adlandırılan “Madde 8.01” bölümünde yer alıyor.

“Daha önce açıklandığı gibi, Robinhood Crypto, LLC (“RHC”), RHC’nin kripto para listeleri, kripto para saklama ve platform operasyonları (RHC Aktiviteleri) ile ilgili olarak, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (“SEC”) araştırma celpleri aldı,” 8-K dosyasında detaylar yer alıyor.

Şirketin açıklaması şunu ekliyor:

RHC bu soruşturma ile işbirliği yaptı. 4 Mayıs 2024 tarihinde, RHC, SEC personelinden (“Personel”) bir “Wells Bildirimi” aldı. Bildirimde, Personelin, 1934 Menkul Kıymetler Borsa Yasası’nın değiştirilmiş olan 15(a) ve 17A maddelerinin ihlal edildiğini iddia ederek SEC’in RHC’ye karşı yaptırım davası açmasını tavsiye etme konusunda “ön karara” vardığını RHC’ye bildirdiği belirtildi.

Robinhood ayrıca, olası sonuçların sivil bir ihtiyati tedbir davasını, kamuya açık bir idari işlemi ve/veya durdurma ve vazgeçme işlemini içerebileceğini belirtti. Bu duyuru, geçen yıl kripto para firmalarına karşı dikkate değer bir dizi düzenleyici eylemin ardından geldi. 10 Nisan’da Uniswap Labs’in yaratıcısı Hayden Adams, firmanın SEC tarafından bir Wells Bildirimi ile karşı karşıya kaldığını açıkladı.

SEC’ten Robinhood’a Wells Bildirimi gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konudaki düşünce ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın.

SEC’den Robinhood’a Kripto Uyarısı! Yasal Soruşturma Başlıyor!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!