solana-dorduncu-en-buyuk-kripto-para-birimi

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Solana Artık Dünyanın Dördüncü En Büyük Kripto Para Birimi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Solana (SOL), artan ilgi nedeniyle hem Cardano hem de Tether’i (USDT) geride bıraktı. Altcoin diğer varlıkların da yükseldiği bir piyasada 245,69 dolar ile yeni bir zirveye ulaştı.

SOL, kripto para sıralamasında tırmanırken piyasadaki büyük isimleri geride bırakıyor.

Yüksek hızlı blok zinciri ağı, geçtiğimiz hafta hem Cardano hem de Tether’i geçerek piyasa değeri bakımından dördüncü en büyük kripto para birimi haline geldi. SOL token’ı, dijital varlıklar alanına olan ilginin artmasıyla birlikte sert bir şekilde yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 245,69 dolara yükseldi.

solana dorduncu en buyuk kripto para birimi 1 1
SOL/USD grafiği. Kaynak: CoinGecko

Solana’nın şu anki yükselmesi, Katman 1 varlıkların değerinin arttığı bir hareketin parçası gibi görünüyor. Ethereum (ETH) ve Polkadot (DOT) da son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı, Terra (LUNA) ve Avalanche (AVAX) da bunu yapmaya eğilimliler.

Solana’nın son yükselişi sırasında, Solana Labs CEO’su Anatoly Yakovenko, blok zincirinin daha geniş kripto ekosistemindeki yeri hakkında yorum yaparak, Ethereum’un yeniliğini övdü ve SOL’un başarısının, Ethereum’un 2022 için planlanan Proof-of-Stake birleştirmesinin potansiyel başarısızlığından kaynaklanmayacağını öne sürdü.

Ocak ayından bu yana SOL neredeyse yüzde 17 bin artarak yılın en iyi kripto yatırımlarından biri haline geldi. SOL ağında NFT’lerin benimsenmesi ve Raydium ve Orca gibi DeFi protokollerinde kilitlenen artan toplam değer, zincirin parabolik büyümesine katkıda bulundu.

Solana’nın piyasa değeri şu anda 72 milyar dolar civarında. SOL, üçüncü sıradaki BNB’ye meydan okumak için aralarındaki yüzde 30’luk farkı kapatması gerekecek.

Solana Artık Dünyanın Dördüncü En Büyük Kripto Para Birimi!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!