Solana

Solana Küresel Ödeme Sistemlerinin Çöküşüne Neden Olabilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya, Solana’nın (SOL) dev ödeme şirketlerinin finansal üstünlüğüne meydan okuyan bir piyasa bozulmasında rol oynayacağını düşünüyor.

All-In Podcast’teki yeni bir röportajda Palihapitiya, ödemeler sektöründe son 90 gün içinde faaliyette bir artış olduğunu söyledi.

“Visa ve Mastercard, bence, fiyatları özellikle de enflasyonist bir ana doğru yükselten, o anın tam bilgisinden ve duyarlılığından yoksun olan bir düopol olarak yapabilecekleri en aptalca şeyi yapıyorlar.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Palihapitiya, fiyatları artırma kararının “bozulma için teşvik yarattığını” belirtiyor. Ethereum (ETH) rakibi Solana’yı yaklaşan bozulmanın bir parçası olarak görüyor.

“Bu hafta, Solana Pay’i birazcık inceledim ve bu gerçekten heyecan verici. Yani bence hepsi geliyor. Bu ödeme işletmelerini dağıtmak bir sürü faaliyet gibi.”

Solana Pay, Şubat ayında başlatılan merkezi olmayan bir eşler arası ödeme protokolüdür.

“Solana Pay’in arkasındaki temel önerme, ödemenin ve altında yatan teknolojinin gerekli bir hizmet aracı olmaktan, satıcı ve tüketici arasında gerçek eşler arası iletişim kanalına dönüşmesidir.”

Solana’nın yerel varlığı olan SOL, yazının yazıldığı sırada 103,21 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre yedinci sıradaki kripto varlık, son yedi gün içinde yüzde 2,5 arttı.

Solana Küresel Ödeme Sistemlerinin Çöküşüne Neden Olabilir!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram