BTC

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

BTC, ETH, ADA, BNB ve SOL Fiyat Analizi: 9 Nisan

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası hafta sonuna düşüşle başladı.

Kripto Para
Kaynak: CoinMarketCap

BTC/USD

Bitcoin (BTC) son 24 saatte yüzde 3 düşüş yaşadı.

BTC
Kaynak: TradingView

Bitcoin (BTC) 42.000 dolardan bir tepki aldı, bu durum da boğaların pes etmeyeceği anlamına geliyor. Oran, alıcıların gücünü de teyit eden geniş kanalın ortasından ziyade direnç seviyesine daha yakın. Bu durumda, fiyat 44.000 dolar seviyelerine dönerse önümüzdeki hafta bölgenin test seviyesinin 45.000 dolar civarında olması beklenebilir.

Bitcoin, bu yazının yazıldığı zaman diliminde 42.520 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

ETH/USD

Ethereum (ETH), yüzde 1,29 düşüşle Bitcoin’den (BTC) daha az düşüş yaşadı.

ETH
Kaynak: TradingView

Ethereum (ETH), seviyesi de direnç noktasına yakın olduğu için Bitcoin’e (BTC) benzer şekilde işlem görüyor. Satış hacmi düşüyor, bu da büyümeyi görme şansının düşüşten daha fazla olduğu anlamına geliyor. Sonuç olarak, önümüzdeki birkaç gün içinde 3.400 ila 3.500 dolara yavaş bir yükseliş gözlenebilir.

Ethereum, bu yazının yazıldığı süreçte 3.230 dolardan işlem görüyor.

ADA/USD

Cardano (ADA), son 24 saat içinde yüzde 3,32 düşüşle diğer kripto paraları takip ediyor.

ADA
Kaynak: TradingView

Düşüşe rağmen, Cardano (ADA) 0,994 dolarda yani hayati seviyenin yakınında bulunuyor. Satıcıların baskısı devam ederse, bir kırılma ve ardından bir fiyat düşüşü daha görme olasılığı yüksek görünüyor. Bununla birlikte, boğalar 1 dolar seviyesini tutabilirse, yükseliş kısa süre içinde 1,10 dolar seviyelerine yönelebilir.

ADA, bu yazının yazıldığı zaman diliminde 1,03 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

BNB/USD

Binance Coin (BNB) oranı ise dünden beri neredeyse hiç değişmedi.

BNB
Kaynak: TradingView

Şu anki fiyat seviyesi 445 dolar seviyesinin altında bulunduğundan Binance Coin (BNB), diğer kripto paralardan daha kötü görünüyor. Bu nedenle, satış işlem hacmi yüksek kalmaya devam ediyor, bu da daha fazla düşüş görme şansının yüksek olduğu anlamına geliyor. Eğer bu durum gerçekleşirse, söz konusu kripto paranın fiyatı 400 dolarlık psikolojik seviyeye geri dönebilir.

BNB, bu yazının yazıldığı zamanda 423 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

SOL/USD

Solana (SOL) bugün gün içinde yüzde 2,32 düşüşle listedeki klasik durumu korudu.

SOL
Kaynak: TradingView

Teknik açıdan, Solana (SOL), artan hacme karşı 106 dolardan destek seviyesinin yakınında işlem görüyor. Alıcılar baskıyı ele geçiremezlerse, söz konusu kırılma, hayati öneme sahip 100 doların altına düşmesine neden olabilir.

SOL, bu yazının yazıldığı süreçte 110,89 dolardan işlem görüyor.

BTC, ETH, ADA, BNB ve SOL Fiyat Analizi: 9 Nisan