Benzin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

SON DAKİKA: Benzine Zam Geliyor! İşte Zam Oranı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde benzine ve motorine üst üste indirimler gelmişti. Brent petrol fiyatlarında gerçekleşen artış ve döviz kurlarında yaşanan artış sebebiyle tekrar düzenlemeye gidiliyor.

Bugün tam anlamıyla rüzgar tersine döndü diyebiliriz çünkü benzin fiyatına tekrar zam yolda. Geçen haftalarda motorin litre fiyatına 3,34 TL indirim gelerek fiyat 30 TL’nin altına düşmüştü. Bununla birlikte benzin litre fiyatında 2,13 TL, LPG litre fiyatına ise 1,70 TL indirim gelmişti.

Araç sahipleri bu indirimlerin devamının gelmesini beklerken şok bir bildiriyle tam anlamıyla hayalleri suya düştü.

6 Temmuz 2022 tarihinden itibaren benzin litre fiyatına 0,95 TL zam geleceği duyuruldu.

Güncel Akaryakıt Fiyatları

İstanbul’da motorin litre fiyatı 26,69 TL

İstanbul’da benzin litre fiyatı 25,20 TL

İstanbul’da LPG litre fiyatı 10,71 TL

Ankara’da motorin litre fiyatı 26,80 TL

Ankara’da benzin litre fiyatı 25,32 TL

Ankara’da LPG litre fiyatı 10,74 TL

Akaryakıt Fiyatları Ne Olacak?

Bildiğimiz üzere özellikle bir yıldır akaryakıt fiyatlarında sürekli artış gerçekleşiyor. Buna sebep olarak küresel olaylar, döviz kuru ve Brent petrol fiyatlarında gerçekleşen artış denilebilir.

Enerji uzmanı Ali Arif Aktürk bu konuda şu şekilde açıklamalarda bulundu:

“Eğer Temmuz ayında merkez bankalarının faiz artırımı olursa piyasaları etkileyecek brent aşağı doğru gelecek. Benzin ve motorin fiyatı da nispeten mevsimsel etkisini bir kenara bırakırsak eylülden sonra uluslararası piyasalarda gevşeme başlar. Ama doların değerini bir kenara bırakıyorum. Çünkü fiyatları dolar da yüzde 100 etkiliyor. Dolayısıyla benim tahminim eylül-ekimde uluslararası piyasalarda farklı bir çatışma ortamı olmazsa uluslararası piyasalarda düşüş olacak. Dolar/TL kuru da eğer değişmez bu seviyelerde kalırsa eylül sonu ekim başında benzin ve motorin litre fiyatlarının 22-23 TL’lere ineceğini tahmin ediyorum”

SON DAKİKA: Benzine Zam Geliyor! İşte Zam Oranı!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!