SON DAKİKA: Mahkeme, Three Arrows Capital’in İflasına Karar Verdi!

3AC
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sky News, İngiliz Virgin Adaları merkezli bir mahkeme, güç durumdaki kripto para hedge fonu Three Arrows Capital’in tasfiyesine karar verdi. Şirketin iflası, küresel danışmanlık firması Teneo tarafından yönetiliyor.

3AC’nin sorunlarıyla ilgili söylentiler Haziran ayı başlarında dönmeye başladı. Bir zamanlar hakim olan hedge fonu, Terra’nın çöküşü ve ardından gelen piyasa bulaşmasından son derece sert bir şekilde etkilendi.

Bu ayın başlarında Wall Street Journal, sorunlu hedge fonunun varlıklarını satmaya başladıktan sonra bir kurtarma anlaşması aradığını bildirdi.

Singapur merkezli firma, 2012 yılında eski sınıf arkadaşları Su Zhu ve Kyle Davies tarafından kurulmuştu.

En etkili kripto para şirketlerinden birinin tasfiyesi, bir dizi kötü haberin ardından toparlanmaya çalışan kripto para sektörü için daha fazla acıya neden olabilir. Bitcoin ise bu yazının yazıldığı zaman diliminde şu anda 19.937 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.