Stok Akış Modeli Başarısız Mı Oldu? Son 5 Gün!

Stok Akış
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PlanB’nin stok akış modeli tarafından belirlenen 98.000 dolarlık hedefe ulaşmak için Bitcoin’in önümüzdeki beş gün içinde yüzde 65 artması gerekecek.

Stok akış modelinin kaşifi olan ünlü analist PlanB, BTC’nin fiyat hareketleri açısından en kötü senaryosunun ilk kez yanlış olduğunu göstermek üzere olduğunu itiraf etti. Analistin modeli, Kasım ayı sonunda varlık için 98.000 dolarlık bir fiyat etiketi öngördü ve bu şu an için biraz zor bir ihtimal gibi görünüyor.

PlanB’nin En Kötü Durum Senaryosu

Tahmin modeli, Bitcoin’in Ağustos sonunda 47.000 dolardan kapandığını ve Eylül sonunda 43.000 dolara düştüğünü gördü, her ikisi de doğru bir şekilde gerçekleşti. Ekim ayı da yakındı, çünkü BTC ayı 61.000 dolardan kapatırken, PlanB 63.000 doları öngördü. Uzman analist, bu küçük farkı, kendisi için “yeterince iyi” olan bir “yuvarlama hatası” olarak sınıflandırdı.

Bitcoin Standard’ın yazarı Saifedean Ammous ile yakın zamanda yapılan bir podcast sırasında PlanB, S2F modeli ile “en kötü durum senaryosu” arasındaki farkı vurguladı. BTC’nin üretimi ve talebi yerine, ikincisi daha çok 200 günlük hareketli ortalamaya dayanan teknik bir modeldir.

İlk Kez Yanlış Tahmin Mi Yaptı?

Modelin yukarıda belirtilen doğruluğu göz önüne alındığında, çoğu kişi Kasım ayındaki 98.000 dolarlık tahmin fiyatının da hayata geçmesini bekliyordu. Ayrıca, varlık önceki yıllarda en etkileyici yükselişlerden birini gerçekleştirdiği için, BTC tarihinin en iyi modeli olarak kabul görüyor.

Bu Kasım da ilk birkaç haftada olduğu gibi yüksek bir notla başladı, kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara fırladı. Ancak bundan sonra manzara değişti ve BTC şu anda 60.000 doların oldukça altında işlem görüyor.

Bu nedenle, Bitcoin’in mevcut fiyat seviyesinden 98.000 dolara ulaşması için dolar paritesinde fiyatını yüzde 65 artırması gerekiyor. Kasım ayının bitmesine bir haftadan az bir süre kaldığını göz önünde bulunduran PlanB, bu görevin, lider kripto para birimi için bile çok uzun olabileceğini kabul etti.

Ancak analist, stok akış modelinin “etkilenmediğini” ve aslında 100.000 dolara doğru yolda olduğunu belirtti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!